Patryk Jaki moralnym zwycięzcą? Internauci z grubej rury o wyborach w Warszawie [MEMY]

Jaki
Facebook.com/@MIKKE Międzygalaktyczna Inicjatywa Korwin Krulem Europy
Wstecz

1 z 28

Dalej

Wybory na prezydenta Warszawy zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem Rafała Trzaskowskiego. Kandydat PiS, Patryk Jaki, zebrał 28,53% głosów. Tak zdecydowany tryumf kandydata Koalicji Obywatelskiej musiał być ogromnym ciosem dla partii rządzącej, która bardzo liczyła na przejęcie władzy w dużych miastach, a zwłaszcza w stolicy. Niestety, wysiłek sztabowców Patryka Jakiego okazał się niewystarczający, by przekonać warszawiaków do zmian. Teraz wszyscy zastanawiają się, jak potoczą się dalsze polityczne losy młodego wiceministra sprawiedliwości.
Nasi internauci oczywiście nie byliby sobą, gdyby niełatwej sytuacji polityka nie skomentowali w charakterystyczny dla siebie sposób. Sieć zalała fala memów, w których naśmiewają się z wielkiego przegranego boju o Warszawę.
Jak długo internauci będą się śmiać? Przypomnijmy, że Patryk Jaki to jedna z najbardziej wyrazistych postaci polityki w naszym kraju. Jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest synem polskiego polityka Ireneusza Jakiego. Pracował m.in. jako specjalista ds. marketingu oraz publikował swoje artykuły w czasopiśmie "Polityka".
W 2003 roku wstąpił do Forum Młodych PiS. Chwilę później został wybrany na opolskiego radnego miasta. Był najmłodszym politykiem w historii Opola, który uzyskał mandat radnego. W 2011 roku został wybrany na posła PiS w wyborach parlamentarnych. Chwilę później wstąpił do Solidarnej Polski, tylko po to, by chwilę później utworzyć partię polityczną sygnowaną tą samą nazwą.

Następna strona