Ujawniono poufne informacje dot. papieża Franciszka. Dotychczas trzymano je w tajemnicy

Papież Franciszek ma tajemnice
Zuma Evandro Inetti SplashNews.com East News
Wstecz

1 z 7

Dalej

Papież Franciszek skrywał tajemnice

Papież Franciszek podczas ostatnich siedmiu lat pontyfikatu dał się poznać jako człowiek wyjątkowo skromny. Suweren Watykanu prowadzi Kościół w stronę, której dotąd nie mieliśmy okazji obserwować. Jest otwarty na zmiany otaczającego go świata, tolerancyjny i autentyczny. Mimo że kilka lat wcześniej był największym konkurentem Benedykta XVI do roli papieża, nie chciał, aby go wybrano. Teraz trudno wyobrazić sobie rzeczywistość bez jego komentarzy, które często daleko odbiegają od katolickiej tradycji.

Papież Franciszek jest pierwszym jezuitą wybranym na ten urząd. Dla tych zakonników podstawową wartością jest ubóstwo. Nie żyją po to, by posiadać, ale by służyć innym najlepiej, jak potrafią. Nie sposób nie zauważyć tego przesłania w wypowiedziach i stylu bycia Franciszka. Uważa on, że zarówno duchowny, jak i prawdziwy chrześcijanin powinien być wolny od przemocy, wstrzemięźliwy i nienaganny. Zamiłowanie do ubóstwa odzwierciedla także jego rezygnacja ze strojnych szat i życia w Pałacu Apostolskim.

Papież Franciszek mieszka w skromnym mieszkaniu w pensjonacie w Watykanie. Stwierdził, że liczne pałacowe apartamenty są zbyt duże. Choć nie czuje się rewolucjonistą, niewątpliwie nim jest. Jego wypowiedzi na temat homoseksualistów i stosowania antykoncepcji zszokowały najbardziej konserwatywną część społeczeństwa i sprawiły, że pokochały go tłumy.

Mało kto wie, że charyzmatyczny duchowny przez lata skrywał tajemnice dotyczące swojej codzienności. Teraz wszystko wyszło na jaw. Poufne informacje zostały opublikowane.

Kliknij "Następna strona" by dowiedzieć się więcej o papieżu Franciszku

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowy napój ze składnikiem, który każdy ma. Pozwala skutecznie schudnąć
  2. Zdjęcia są niepokojące. Informacje o 22-letniej córce Małysza powalają
  3. Co pierwsze zobaczyłeś na obrazku? Podświadoma decyzja ujawnia prawdę o Twojej osobowości
  4. Na plaży często wytykają ją palcami. Polka odpowiedziała w najlepszy sposób, jej słowa zwalają z nóg

Źródło: Republika/Newsweek/Onet

Następna strona