Najpiękniejsze kreacje na Oscarach 2020. Polki zabłysnęły na czerwonym dywanie, ciężko oderwać wzrok

Oscary 2020 kreacje
ROBYN BECK/AFP/East News
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Oscary 2020 wielkim świętem światowego kina

Oscary 2020 już za nami. Poznaliśmy tegorocznych laureatów oraz laureatki nagrody, a niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej gali okazał się obraz "Parasite". Warto jednak pamiętać, że wręczenie Oscarów to nie tylko święto światowego kina, ale i mody.

Na czerwonym dywanie przed Dolby Theatre w Hollywood pojawiły się największe gwiazdy świata show-biznesu. Wśród nich byli oczywiście wyróżnieni. Statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego zgarnął genialny w roli Jokera Joaquin Phoenix. Najlepszą aktorką pierwszoplanową została Renée Zellweger, uhonorowana za swój brawurowy występ w "Judy" - filmie biograficznym o kultowej Judy Garland. Najlepszą aktorką drugoplanową okrzyknięto Laurę Dern ("Historia małżeńska"), a najlepszym aktorem drugoplanowym - Brada Pitta ("Pewnego razu... w Hollywood").

Statuetki w aż czterech kategoriach trafiły do twórców filmu "Parasite". Nagrodzono ich za najlepszy film, najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy oraz najlepszy scenariusz oryginalny. "Bong Joon-ho" zgarnął także Oscara dla najlepszego reżysera.

Wśród gwiazd na czerwonym dywanie nie zabrakło Polaków. Nasz kraj reprezentowali przede wszystkim twórcy obrazu pt. "Boże Ciało" nominowanego w kategorii najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. Obraz wyreżyserował Jan Komasa, a jego największa gwiazdą był wcielający się w rolę głównego bohatera Bartosz Bielenia.

By zobaczyć, jak prezentowały się gwiazdy na czerwonym dywanie, kliknij "Następna Strona".

Zobacz także:

  1. Twój nos ma podobny kształt? Trudno uwierzyć, ale mówi wszystko o Twojej osobowości, niesamowite
  2. Tuż po ślubie miała tragiczny wypadek. Gdy przeglądała zdjęcia z wesela, doszła do niej najsmutniejsza prawda, aż chce się płakać 
  3. Wszystko spełnia się na naszych oczach? Wieku temu Nostradamus miał wizję, co wydarzy się w 2020 roku
  4. Mężczyzna żyje z matką pod jednym dachem i we wszystkim jej pomaga. Kobieta nie żyje od wielu lat, zdjęcia wywołują ciarki

Następna strona