Badacze prześwietlili 1000-letni posąg. W środku zobaczyli coś, co zwaliło ich z nóg

Odkrycie wewnątrz posągu
YouTube / PatrynWorldLatestNews
Wstecz

1 z 6

Dalej

#1

Odkrycie dokonane wewnątrz bardzo starego posągu wprowadziło archeologów w osłupienie. Naukowcy zeskanowali 100-letnią rzeźbę i w środku znaleźli coś niesamowitego. Pomimo wielu przeprowadzonych badań, nadal trudno im to wyjaśnić. 

Starożytny artefakt, który zeskanowali badacze, jest typowym posągiem Buddy z około 1100 roku. O ile jego odkrycie dla archeologów nie było niczym szczególnym, o tyle jego zawartość zaskoczyła absolutnie wszystkich. Wewnątrz posągu znaleziono szczątki ludzkie. 

Statua miała zostać umieszczona w jednym z holenderskich muzeów na wystawie, dlatego najpierw należało przeprowadzić konieczne badania archeologiczne. W toku prac naukowców okazało się, że w środku niej znajdowały się szczątki ludzkie. Należą one do człowieka, który najprawdopodobniej pełnił funkcję mnicha buddyjskiego. Nazywał się Liuquan i był członkiem Chińskiej Szkoły Medytacji. Bez wątpienia zmumifikowane ciało ludzkie zszokowało naukowców, ale wewnątrz posągu dokonali oni jeszcze innego, równie zaskakującego odkrycia. 

Otóż wszystkie główne organy mnicha zostały usunięte, a na ich miejscu znaleziono skrawki papieru zapisane starożytnymi chińskimi znakami. Najprawdopodobniej przed śmiercią sam Liuquan mógł zdecydować się na zmumifikowanie własnego ciała. Być może mężczyzna zagłodził się na śmierć. Istnieją stare zapisy mnichów buddyjskich mówiące o tego typu rytuałach. Niemniej jednak, Liuquan to pierwsza i jedyna do tej pory zeskanowana statua, która przyniosła tak niesamowite odkrycie. Ta informacja to prawdziwa gratka dla miłośników historii. 

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć pracę naukowców i zawartość posągu.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Rozenek, Lis i Królikowski w szpitalu, Ibisz w żałobie. Największe dramaty 2019 roku
  2. Oglądasz na własną odpowiedzialność. Kochankowie, którzy zapomnieli spojrzeć w lustro
  3. Ścinają z nóg. Bardzo stare zdjęcia Dagmary Kaźmierskiej wyciekły do sieci

Źródło: webniusy.com

Następna strona