Nowotwór zabrał zasłużonych. Pozostaną w naszych sercach!

Autor Weronika Szatkowska - 7 Marca 2019

Nowotwór to niszcząca choroba, na którą nie wymyślono jednego skutecznego lekarstwa. Co roku zabiera z tego świata mnóstwo ludzi. Nieważna jest pozycja nasza pozycja społeczna i zasób portfela. W obliczu nieuleczalnej choroby wszyscy jesteśmy tacy sami. Wspominamy tych wyjątkowych i zasłużonych, którzy przegrali walkę z rakiem.

Czym tak naprawdę jest nowotwór? Komórki w naszym organizmie mają pewne zadania do wykonania. Normalne komórki dzielą się w uporządkowany sposób. Umierają, gdy są zużyte lub uszkodzone, a ich miejsce zajmują nowe. Nowotwór zaczyna się w momencie, gdy zmiany genetyczne zakłócają ten uporządkowany proces. Komórki zaczynają rosnąć niekontrolowanie i tworzą nowotwór łagodny lub złośliwy. Guz nowotworowy złośliwy oznacza, że ​​może rosnąć i rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Łagodny może rosnąć, ale nie rozprzestrzenia się.

Komórki nowotworowe mogą również rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Na przykład komórki rakowe w płucach mogą dawać przerzuty do kości. Niektóre nowotwory rozwijają się i szybko rozprzestrzeniają. Inne rosną wolniej. Reagują również na różne metody leczenia. Pewne rodzaje raka najlepiej leczyć operacyjnie. Niektórym życie ratuje chemioterapia. Często łączy się te dwie metody w celu uzyskania najlepszych wyników. Istnieje kilka rodzajów nowotworów, takich np. jak białaczka (rak krwi), które nie tworzą guzów.

Trzeba pamiętać, że choć walka jest trudna, to nie zawsze nowotwór musi oznaczać wyrok. Wielu ludzi wygrało z chorobą i wróciło do normalnego życia. Niestety niektórzy tę walkę też przegrali. Śmierć nie wybiera i może spotkać każdego, w każdym momencie życia. Za każdym razem jest to jednak wstrząsające. Ta straszna choroba odebrała nam wybitnych polityków, aktorów i artystów. Na nowotwór zmarli m.in. Kora, Anna Przybylska, Gabriela Kownacka, Leon Niemczyk, Krystyna Feldman, Marian Glinka czy Maciej Kozłowski.

Okazuje się, że nowotwór zabrał nam również zasłużonych polityków. Ich zwolennicy do tej pory nie mogą się z tego otrząsnąć. Specjalnie dla Was razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy galerię, przypominającą wyjątkowe postaci, które zapisały się na kartach historii.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News