Nowotwór zabrał ich tak nagle. Wspominamy gwiazdy, które zmarły po walce z rakiem

Małgorzata Braunek
Youtube.com/Studio Filmowe TOR
Wstecz

1 z 20

Dalej

Nowotwór jest jedną z najbardziej śmiertelnych chorób, jakie mogą nas spotkać. Nadal nie ma w pełni skutecznego sposobu na leczenie raka. Nawet największe gwiazdy umierają na choroby nowotworowe. Sława i pieniądze mogą jednak czasami stworzyć możliwości, które zwiększą ich szanse na powrót do zdrowia. Niestety, fundusze tylko w nielicznych przypadkach okazują się pomocne. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się, jakie znane twarze przegrały walkę z tą straszliwą dolegliwością.

Nowotwór jest jedną z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie, która każdego roku zabiera miliony istnień. Niestety, tylko nielicznym udaje się przezwyciężyć tą straszną dolegliwość. W Polsce z rakiem musi się zmierzyć nawet 100 tysięcy osób rocznie.

Specjaliści oszacowali w 2014 roku, że do 2025 liczba zachorowań i zgonów związanych z chorobami nowotworowymi wzrośnie nawet o 15 procent. Dr Aleksander Gałaś z Collegium Medicum UJ, powołując się na statystyki twierdzi, że w Europie z rakiem zmaga się nawet 3,5 mln ludzi rocznie. Niestety, ponad połowa tych osób umiera.

Choroby nowotworowe mogą zaatakować niemalże każdy organ naszego ciała. Jednak ludzie, w zależności od płci, mają inne tendencje do zachorowań. Kobiety najczęściej walczą z rakiem piersi, szyjki macicy oraz płuc. Niestety, mężczyźni nie mają lżej, gdyż dość często zmagają się z nowotworem prostaty i jelita grubego.

Spekuluje się również, że liczba chorych na raka płuc w Polsce znacznie wzrośnie w ciągu kilku następnych lat. Powodem ma być powiększające się grono palaczy w naszym kraju.

Eksperci podkreślają jednak, że w przyszłości medycyna może się jeszcze bardzo rozwinąć. Być może za kilka lat poznamy metody, dzięki którym skutecznie wyleczymy raka. Niestety, w tym momencie nic na to nie wskazuje.

Nowotwór do tej pory odebrał życie bardzo wielu ludziom na całym świecie. Wśród nich znalazło się również wiele sław. Zapraszamy do naszej galerii, w której wspominamy gwiazdy zmarłe po przegranej walce z rakiem.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona