Nowotwór zabrał gwiazdora disco polo 2 lata temu. Jego żona została bez środków do życia

Nowotwór
youtube.com/voodzio
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Nowotwór znajduje się wśród najbardziej bezlitosnych chorób na świecie. Przekonał się o tym chociażby Krzysztof Rutkowski, jeden z najbardziej popularnych artystów muzyki disco polo. Niestety, po wielu sukcesach nie udało mu się zarobić wielkich pieniędzy. Z tego powodu, nie miał funduszy na kosztowne leczenie. Przypomnijmy, że wokalista zespołu Tarzan Boy niemalże dwa lata temu przegrał walkę z rakiem. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej.

Nowotwór złośliwy jest jedną z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie. Co roku, na raka umierają miliony ludzi w całej Europie. Niestety, nadal nie zostały wynalezione metody, które gwarantowałyby skuteczne leczenie. Przekonał się o tym chociażby jeden z najpopularniejszych wokalistów disco polo lat 90.

Krzysztof Rutkowski był współzałożycielem zespołu Tarzan Boy, powstałego pod koniec lat 80. Po kilku latach ukazał się ich debiutancki album, który szybko osiągnął status złotej płyty. Od tamtej pory, gwiazdora kojarzyli niemalże wszyscy miłośnicy muzyki disco polo.

Gwiazdor mimo ogromnych sukcesów, nie dorobił się wielkiego majątku. Można byłoby pomyśleć, że artyście po tak intensywnej karierze na starość niczego już nie zabraknie.  Było jednak zupełnie odwrotnie. W późniejszym czasie problemy finansowe okazały się należeć do decydujących czynników, które miały wpływ na jego zdrowie.
Piosenkarz o swojej chorobie dowiedział się przypadkiem, podczas operacji jaką przechodził. Lekarze dostrzegli wówczas, że artysta cierpi na złośliwy nowotwór. Na początku Rutkowski, nie wiedział on jak poradzić sobie ze straszną diagnozą. Niedługo później postanowił działać, dzięki czemu udało mu się dotrzeć metod leczenia, które potencjalnie mogły mu pomóc.

Niestety, leczenie okazało się być bardzo kosztowne. Artysta nie miał odpowiednich środków, aby utrzymywać rodzinę, a zarazem zapłacić za operację wycenianą na dziesiątki tysięcy złotych. Z tego powodu postanowił publicznie poprosić o pomoc. Na jego facebookowym profilu ukazał się wpis, w którym opisał swoją ciężką sytuację. Poza tym pojawił się również m.in. w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedział o swojej walce z chorobą.

Prawdopodobnie artysta otrzymał wsparcie finansowe, ale nie wiadomo czy zdążył rozpocząć leczenie. Ostatecznie nie udało mu się wygrać walki z rakiem. Zmarł w lutym 2017 roku. Po odejściu jego żona znalazła się w jeszcze trudniejszej sytuacji finansowej. Musiała sobie poradzić z długami. Przedstawiamy szczegóły o życiu i śmierci wokalisty zespołu Tarzan Boy.
Kliknij "Następna strona"!

Następna strona