Gwiazdy, które stoczyły walkę z rakiem. Nie wszystkie historie skończyły się szczęśliwie

nowotwór
YouTube.com/AlzbietaLenska
Wstecz

1 z 9

Dalej

Nowotwór to jedna z najbardziej podstępnych chorób, z jakimi przyszło zmagać się ludzkości. Nie zawsze musi on jednak oznaczać wyrok śmierci. Jest wiele przykładów osób, które wygrały walkę z rakiem. Ta choroba każdego roku w Polsce atakuje aż 160 tysięcy osób. Dlatego nie należy bagatelizować żadnych objawów i regularnie się badać. Wiele znanych gwiazd również stoczyło walkę z rakiem, jednym się udało, dla innych niestety nie skończyło się to szczęśliwie. Przedstawiamy polskich celebrytów, którzy chorowali na nowotwór.

Nowotwór jest chorobą, której w dzisiejszych czasach obawia się większość społeczeństwa. Wyróżniamy wiele odmian raka. Osoby, u których zdiagnozowano go odpowiednio wcześnie, mają większe szanse na przeżycie. Droga niestety jest długa i wyboista, a leczenie kosztowne i ciężkie. Wszystko zależy od podejścia cierpiącego na chorobę. Pomimo bólu, jaki sprawia choroba, trzeba znaleźć w sobie siłę i motywację, by z nią walczyć. Inspirację mogą stanowić dla nas znane osoby, które walczyły z nowotworem i wygrały tę walkę.

Osoby, u których w rodzinie występował nowotwór, powinny badać się regularnie, ponieważ jest to choroba obciążająca geny, a wiadomo, że im szybciej usłyszymy diagnozę, tym większe szanse mamy na przeżycie. Nie należy bagatelizować objawów, ponieważ nawet te na pozór mało poważne mogą okazać się zwiastunem raka. U wielu zaczyna się niewinnie, od bólu żołądka, głowy, wymiotów czy zgrubień podskórnych. Zawsze szukamy jakiegoś usprawiedliwienia, że to zatrucie pokarmowe, że to guz, bo gdzieś się uderzyliśmy.

Wiele gwiazd również zmagało się z rakiem. Niektórzy dzielili się z fanami swoją drogą, informując o postępach leczenia, inni bardzo późno przyznali się do tragedii, jaką przeżywają. Osoby, którym udało się zwyciężyć, stanowią inspirację dla swoich fanów, którzy dają im ogrom wsparcia każdego dnia. Nie wszystkie gwiazdy jednak zakończyły walkę powodzeniem. Wieść o ich śmierci zasmuciła cały kraj, ale powinno być to dla nas swego rodzaju przestrogą, żebyśmy dbali o swoje zdrowie.

Przedstawiamy historie polskich gwiazd, które zmagały się z chorobą.

Kliknij "Następna Strona"

Następna strona