9 wczesnych objawów nowotworu trzustki. Wydają się niepozorne, ale nie możesz ich lekceważyć

Nowotwór
Wikipedia
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Nowotwór trzustki jest jednym z najbardziej śmiertelnych typów raka na świecie. Śmiertelność u pacjentów ze zdiagnozowanym guzem trzustki może wynosić aż 25%. Jak to się dzieje, że rak tego istotnego organu jest wykrywany tak rzadko?

Nowotwór jest jedną z najstraszniejszych chorób cywilizacyjnych, z jaką muszą się mierzyć się ludzie na całym świecie. Rak trzustki rocznie powoduje śmierć aż około 5 700 naszych rodaków. Tym samym zajmujemy niechlubne 18 miejsce, wśród wszystkich krajów naszego kontynentu. W walce z rakiem kluczowe jest szybkie rozpoznanie. Jakie są najpopularniejsze objawy nowotworu trzustki i dlaczego tak ciężko go zdiagnozować?

Wykrycie guza trzustki jest wyjątkowo trudne ze względu na umiejscowienie tego organu. Znajduje się ona za żołądkiem, w górnej części brzucha i jest integralną częścią układu trawiennego. Ze względu na to ciężko wyczuć pojawiające się na trzustce guzy, zanim te zaczną przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Nie istnieje też niestety skuteczna metoda testu przesiewowego dla tego typu raka, dlatego też cechuje się tak wysoką śmiertelnością. 

Warto zwrócić uwagę na wszystkie objawy, które mogą jednocześnie występować w przypadku nowotworu trzustki. Zebraliśmy dziewięć najpopularniejszych, jednak przestrzegamy, że prawidłową diagnozę może postawić jedynie lekarz i to do niego należy udać się z wszelkimi wątpliwościami.

Kliknij "Następna Strona" i dowiedz się, czy jesteś w grupie ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Te gwiazdy zachowały dziewictwo aż do ślubu! 10 nazwisk, w niektóre aż ciężko uwierzyć
2. Aktorka TVN przyznała się do przykrej choroby. Cierpi na nią coraz więcej gwiazd, w tym Kinga Rusin i Joanna Krupa
3. Jak zmieniały się dzieci występujące w "M jak miłość"? Mateuszek, Łukasz i Ula są nie do poznania!
 

Następna strona