Nowotwór zbiera żniwa. Najczęstsze rodzaje są przerażające

Nowotwór
Flickr.com/Sarah-Rose
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Nowotwór jest z pewnością jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, jakich możemy doświadczyć. Pomimo postępów medycyny, nadal nie udało się znaleźć w pełni skutecznych metod leczenia chorób nowotworowych. Z tego powodu każdego roku umierają miliony osób na całym świecie. Zapraszamy do naszej galerii, w której poznacie m.in. najczęściej występujące rodzaje raka.

Nowotwór jest dolegliwością, z którą bardzo ciężko jest sobie poradzić. W wielu przypadkach, gdy zostanie zbyt późno wykryty, jest to niemalże niemożliwe. Aktualnie najskuteczniejszym sposobem na walkę z rakiem jest prawdopodobnie chemioterapia. Mimo że nie gwarantuje ona powrotu do zdrowia, zauważalnie zwiększa szanse na to.

Statystyki z ostatnich lat wykazały, że liczba osób zmagających się z chorobami nowotworowymi stale wzrasta. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego opublikował niegdyś raport, w którym stwierdzono, że płeć żeńska najczęściej choruje na raka tchawicy, oskrzeli czy płuc. Poza tym, w zestawieniu znalazł się również rak piersi, który uplasował się na drugim miejscu. Na kolejnych pozycjach pojawił się też rak jelita grubego oraz szyjki macicy.

Mężczyźni wcale nie mają łatwiej. Nowotwór atakuje inne miejsca, ale występuje z podobną częstotliwością. Płeć męska najczęściej zmaga się z rakiem płuc, żołądka czy prostaty.

Umieralność na raka jest bardzo poważnym problemem naszych czasów. Według badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny choroby nowotworowe znajdują się na drugim miejscu pod względem przyczyn śmierci wśród Polaków.

Niektóre z badań ujawniły nawet z co może być przyczyną zachorowań na raka u około 33% chorujących. Specjaliści wskazali na pięć czynników, takich jak: palenie papierosów, picie alkoholu, mała ilość owoców i warzyw w diecie, brak aktywności fizycznej oraz zbyt wysokiego BMI spowodowanego nadwagą. Największą uwagę powinniśmy zwrócić jednak na spożywany tytoń, gdyż przyczynia się on do aż 22% zgonów.

Myślicie, że już niedługo znajdzie się metoda, dzięki której będziemy mogli obniżyć umieralność? Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się m.in. z jakimi rodzajami nowotworów zmagamy się najczęściej.

Kliknij "Następna strona"!

Następna strona