4-latka umierała na nowotwór. Przed śmiercią jej ojciec zrobił rzecz, która powaliła wszystkich dokoła

Nowotwór odbierał jej życie
youtube/ Inside Edition/
Wstecz

1 z 10

Dalej

Koszmarna choroba zamieniła ich życie w piekło

Nowotwór to straszna choroba, którą najtrudniej jest znieść szczególnie wtedy, gdy atakuje niewinne dzieci. Widok cierpiących katusze, najczęściej kilkuletnich, pociech rozrywa serce na kawałki, a bezsilność specjalistów czy też bliskich wywołuje jeszcze większą rozpacz. Choć medycyna z każdym rokiem idzie do przodu, nawet najwybitniejszym naukowcom wciąż nie udało się opracować skutecznego leku, który w szybki i przede wszystkim bezbolesny sposób pozwoliłby pokonać raka. Najczęściej stosowaną metodą leczenia jest chemioterapia, która nie tylko przysparza choremu jeszcze więcej cierpienia, ale również nie zawsze jest skuteczna. 

4-latka cierpiała na nowotwór, który z każdym dniem dostarczał jej jeszcze więcej bólu bezlitośnie odbierając siły do życia. Gdy mała Jessica trafiła do szpitala lekarze zdiagnozowali u niej nerwiaka złośliwego znanego również jako neuroblastoma, czyli odmianę raka głównie atakującego dzieci. Zazwyczaj, gdy specjalistom uda się wykryć przypadłość jest już za późno, a w tym przypadku niestety nie było inaczej. 

Andy Whelan i jego żona usłyszeli wówczas, że ich mała córeczka ma już przeżuty, a na ratunek nie ma zbyt wielu czas. Mimo wszystko lekarze podjęli się chemioterapii, która jeszcze bardziej wykańczała Jess. Dziewczynka każdego dnia płakała z bólu, a jak się później okazało, leczenie nie przynosiło efektów. Specjaliści wprost wyznali, że chemia może wydłużyć jej życie o zaledwie kilka tygodni, jednak nie ocali go na dobre. W końcu rodzice zdecydowali się przerwać leczenie, by ich córeczka mogła odejść w spokoju w domowym zaciszu. 

Nim jednak zabrali ją do ulubionego pokoju, ojciec Jess zrobił coś niebywałego. Gdy 4-latka cierpiała największe katusze zrobił jej zdjęcie, które następnie opublikował w sieci, apelując do wszystkich rodziców. 

- To zdjęcie zostało wykonane w momencie, gdy nie mogliśmy już w żaden sposób pomóc naszej córeczce. To dla nas widok, którego nie da się opisać. Codziennie to widzimy, w dzień i w nocy. Częstotliwość tych ataków rośnie. Tak wygląda prawdziwy nowotwór. Twarz mojego dziecka wykrzywiona jest w bólu, płacze, całe ciało sztywnieje. Zobaczcie, co rak robi z dziećmi, pomagajcie im - napisał. 

Koszmarna fotografia obiegła cały świat, a wieść, że niedługo później dziewczynka, zmarła przeszyła wszystkim serca. 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć jak wyglądała ciężka walka Jess. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Horoskop 2020 gwarantuje bogactwo dla 3 znaków zodiaku. Reszta musi się pilnować, może popaść w długi
  2. Wydał tysiące na operacje plastyczne. Teraz nie da się na niego patrzeć
  3. Kształt nosa zdradza całą prawdę o charakterze. Wcale nie osoby o krzywym nosie są najgorsze, wystrzegaj się kogo innego
Następna strona