Towarzyszą nam codziennie. Najbardziej rakotwórcze czynniki

Nowotwór to zmora naszych czasów
Pexels.com
Wstecz

1 z 7

Dalej

Na powstanie nowotworu wpływa wiele czynników

Nowotwór to przerażająca diagnoza, ale tak naprawdę mało kto z nas stosuje profilaktykę i unika czynników, które sprzyjają powstawaniu znam nowotworowych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) decydują o tym następujące składniki: styl życia (dieta, sport, wewnętrzny spokój) - 50%, środowisko - 20%, czynniki genetyczne - 20%, a także opieka zdrowotna - 10%. O ile nie na wszystkie mamy jakiś wpływ, o tyle znacznie możemy wpłynąć na najważniejszy czynnik, czyli nasz tryb życia.

Na nowotwór w aż 50% wpływa nasz styl życia. Pod hasłem "zdrowy styl życia" rozumiemy wprowadzanie korzystnych zmian w diecie i we wszystkich aspektach życia codziennego. To, czy będziemy długo cieszyć się zdrowiem, w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego warto kontrolować wagę i orientacyjnie ocenić stan swojego sposobu odżywiania. To właśnie na diecie skupiamy się w tym artykule.

Dieta uboga w witaminy, zwłaszcza A, C i B12 w ogromnym stopniu przyczynia się po powstawania nowotworów. Poza tym, jemy zbyt mało produktów zbożowych pełnoziarnistych i nasion roślin strączkowych, co powoduje niedobór cennego błonnika i białka. Brakuje nam także składników mineralnych takich jak: selen, cynk, miedź, żelazo, magnez czy fosfor. Niechętnie sięgamy po owoce i warzywa i nie potrafimy zmienić złych nawyków przygotowywania potraw, takich jak smażenie, grillowanie czy wędzenie. Używamy w tym celu nieodpowiednich tłuszczów i przyrządzamy posiłki w nieodpowiednich naczyniach.

Poza niedostarczaniem organizmowi ważnych wartości odżywczych, dodatkowo faszerujemy go chemią. Kiedy do tego dochodzi jeszcze palenie i picie alkoholu, całość tworzy mieszankę wybuchową. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które składniki są dla nas szczególnie niebezpieczne i rakotwórcze.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się więcej. 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Sylwester w 1978 zapadł wszystkim w pamięci na zawsze. Anomalie uderzyły z całą mocą
2. Wszyscy się mylili. Na jaw wyszła porażająca informacja o filmie "Kevin sam w domu"
3. Wyglądają jak postacie z filmów sci-fi, ale istnieli naprawdę. 10 słynnych "ludzi potworów"
4. Genialny trik Ewy Wachowicz sprawia, że wigilijne pierogi są nieziemskie. Rodzina będzie zachwycona

Źródło: sarcoma
 

Następna strona