10 rzeczy, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi. Każda kobieta powinna się ich wystrzegać

Nowotwór
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Nowotwór piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet polskiej populacji. Poznaj 10 rzeczy, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka, by wiedzieć, czego unikać. Niektóre z tych rzeczy weszły w codzienne nawyki tysiąca kobiet, a zdecydowanie powinny się ich wystrzegać. Nie daj się tej podstępnej chorobie.

Wcześnie wykryty nowotwór można leczyć zachowując piersi, zdrowie i życie. Należy jednak zwiększyć swoją świadomość o specyfice tej choroby i czynnikach, które zwiększają ryzyko zachorowania.

Rak piersi to nowotwór złośliwy powstający z komórek gruczołu piersiowego, który rozwija się miejscowo w piersi oraz często daje przerzuty do węzłów chłonnych, a także narządów wewnętrznych. Ta choroba jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań z powodu nowotworów złośliwych i około 14% zgonów z tego powodu. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się u 1,5 miliona kobiet na całym świecie, a około 400 tysięcy umiera z tego powodu.

Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród mieszkanek krajów wysoko cywilizowanych, takich jak USA, Kanada, Australia czy kraje Europy Zachodniej. Znacznie mniej zachorowań na raka piersi notuje się w południowej Azji i Afryce. Rak ten należy do najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet, u mężczyzn występuje bardzo rzadko.

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Jest to najlepszy czas, by głośno mówić o tym, że odpowiednio dbając o biust, wyraźnie obniżasz ryzyko zachorowania na tę chorobę. Dlatego przedstawiamy 10 rzeczy, których należy się wystrzegać, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby.

Kliknij "Następna Strona", żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Publiczność i widzowie wstrzymali oddech. Tak niebezpiecznego występu w "Mam talent" jeszcze nie było, drobny błąd mógł zakończyć się śmiercią
2. Właściciele przebrali swoje koty z okazji Halloween. Długo nie zobaczycie nic słodszego, 5 i 6 są przecudowne
3. Ręka kobiety tygodniami była pokryta rybią łuską. Lekarze ją ściągnęli i ich oczom ukazał się oszałamiający widok
 

Następna strona