Niestety często to ignorujemy. Te objawy mogą wskazywać, że Twój organizm walczy z nowotworem

Nowotwór
Unsplash
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Nowotwór w początkowym etapie rozwoju nie daje żadnych objawów - to jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Wiara w taki rozwój choroby bardzo często uniemożliwia wczesne wykrycie zmian, co przyczynia się do zmniejszenia szansy pokonania choroby. Przedstawiamy 10 objawów, które mogą świadczyć o rozwijającym się raku.

Nowotwór wcześnie wykryty ma kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii onkologicznej. Chorzy, u których rozpoznano raka we wcześniejszych stopniach zaawansowania, mają znacznie większe szanse na wyleczenie. Potencjalne objawy powinny skłonić do szybkiej wizyty u specjalisty.

Wczesne objawy raka bardzo często są niecharakterystyczne i uznaje się je za związane z banalnymi schorzeniami, takimi jak przeziębienie lub niestrawność. Bardzo często symptomy choroby nowotworowej są składane na karb podeszłego wieku lub przemęczenia. Objawy często są związane z konkretnym umiejscowieniem guza, mogą również stanowić jego ogólnoustrojową manifestację.

Zarówno społeczeństwo, jak i lekarzy powinna obowiązywać tak zwana czujność onkologiczna. Polega ona między innymi na edukowaniu, znajomości i aktywnym poszukiwaniu potencjalnych symptomów i objawów raka, a w przypadku jego podejrzenia, szybkim rozpoczęciu podstawowej diagnostyki. Wystąpienie niepokojących symptomów powinno być rozumiane jako sygnał konieczności szukania pomocy medycznej.

Najbardziej niepokojące powinny być wszelkie objawy, które trwają dłużej niż dwa tygodnie, nie ustępują lub ciągle nawracają. Warto pamiętać, że wszelkie powtarzające się i niepokojące symptomy, takie jak krwawienia, guzki i nacieki, które możemy sami zauważyć, oraz nawracające, uporczywe bóle są poważnym sygnałem ostrzegawczym i wymagają konsultacji z lekarzem.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 10 objawów, które mogą wskazywać na to, że Twój organizm walczy z nowotworem.

Kliknij "Następna Strona" żeby je poznać.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Wszystkie byłe żony Wiśniewskiego. Najnowsze zdjęcia ujawniają metamorfozy tak spektakularne, że nawet Michał nie mógł ich wyśnić
2. Takiego menu nie powstydziłaby się Magda Gessler. 10 kapitalnych i prostych potraw z ziemniaków, które zadowolą najbardziej wymagające podniebienia
3. Chcesz mieć idealne paznokcie hybrydowe? Koniecznie zapamiętaj te 10 rzeczy, a sukces będzie gwarantowany
 
 

Następna strona