Szybko tyjesz lub odczuwasz chroniczne zmęczenie? To mogą być objawy wyjątkowo rzadkiego i groźnego raka, natychmiast idź do lekarza!

Nowotwór
Pixabay @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 19

Dalej

Nowotwór nadnerczy to stosunkowo rzadki, złośliwy rak. Szacuje się, że każdego roku w Polsce odnotowuje się aż około 140 nowych zachorowań. Jest to jednak niezwykle podstępna choroba. Jego objawy często mylone są z objawami zwykłego przeziębienia czy przemęczenia. Przedstawiamy 17 oznak, których nie powinno się lekceważyć. 

Nowotwór ten rozwija się w obrębie nadnerczy, które są narządami wewnątrzwydzielniczymi. Znajdują się tuż nad nerkami. Guzy nowotworowe dzieli się na nowotwory kory nadnerczy oraz nowotwory rdzenia nadnerczy. Nadnercza to parzyste narządy położone nad nerkami po obu stronach ciała. Mają trójkątny kształt i są wielkości kciuka. To gruczoły dokrewne, co oznacza, że produkują hormony, które uczestniczą w regulacji ciśnienia krwi, wspierają gospodarkę wodno-elektrolitową ludzkiego ciała i biorą udział w regulacji poziomu glukozy.

Objawy tej złośliwej choroby często uzależnione są od tego, czy guz wydziela hormony, czy też nie, a także od jego umiejscowienia. Jeśli guz nie jest czynny hormonalnie, to objawy nowotworu mogą nie występować przez dłuższy czas. 

Nowotwór nadnerczy nie jest często występującą chorobą, ale zwykle przybiera agresywną postać. Rozpoznanie go we wczesnym stadium daje szanse na wyleczenie, ale gdy dojdzie do przerzutów, szanse na skuteczne leczenie szybko maleją. 

Dokładna przyczyna powstawania tego typu nowotworów nie jest znana. Nie wiadomo zatem, dlaczego u niektórych wcześniej zdrowych osób rozwija się rak, a u innych nie. Dlatego warto zwrócić uwagę na występujące objawy, które mogą zapowiadać rozwijającą się w organizmie chorobę. Przedstawiamy 17 symptomów, których pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować.

Kliknij "Następna Strona" żeby je poznać. 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Roksana Węgiel ma dopiero 14 lat, a już ubiera się jak dorosła kobieta. 7 kreacji jest wręcz oburzających, fani nie mogą jej wybaczyć tych ciuchów
2. Wnuczka zabrała pogrążoną w depresji babcię do stylisty. Efekt jest piorunujący, najbliżsi jej nie rozpoznali
3. Pamiętacie "Kevina samego w domu" z Polsatu? Uzależniony od narkotyków aktor już tak nie wygląda, nowe zdjęcia obiegły sieć

Następna strona