Przez nowotwór straciła oczko. Niebywałe, co zrobili dla niej rodzice, teraz dziewczynka nie wypuszcza tego z rąk

Nowotwór
.
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

#1

Nowotwór zaatakował oczko małej Brynn. Wkrótce po pierwszych urodzinach zdiagnozowano u niej rzadką i złośliwą postać mięsaka. Wskutek operacji dziewczynka straciła lewe oko, a gniazdo oczodołu zapieczętowano. W dniu trzecich urodzin dostała od mamy niesamowity prezent, który wyciska łzy z oczu internautom na całym świecie. Brynn nie wypuszcza tego przedmiotu z rąk.

Nowotwór zabrał jej oczko i poczucie własnej wartości

Kiedy córeczka zaczęła dorastać, jej mama Danielle Munger zauważyła, że dziecko izoluje się od zdrowych rówieśników. Dziewczynka czuła się gorsza od nich. Wówczas Danielle zaczęła szukać rozwiązania problemu i w taki sposób trafiła na wyniki badań socjologa Siana Jonesa z Londynu, które wykazały, że bawienie się "niepełnosprawnymi lalkami" ma wielkie korzyści terapeutyczne dla zarówno chorych, jak i zdrowych maluchów. Takie zabawki uczą empatii i w dużym stopniu budują pozytywny wizerunek siebie u okaleczonych przez choroby dzieci. 

Kobieta postanowiła sprawić córeczce niepełnosprawną lalkę, żeby nie czuła się osamotniona i wybrakowana wśród rówieśników. Wtedy natknęła się na stronę artystki Jessiki Sebastian wykonującej własnoręcznie maskotki. Niestety, okazało się, że jej zamówienie jest 60. w kolejce. 

Artystka dowiedziała się, przez co przeszła mała Brynn

– Nie sądzę, że kiedykolwiek zostanę poproszona o stworzenie czegoś tak delikatnego i znaczącego – powiedziała Jessica Sebastian. Artystka była poruszona, że mogła wykonać tak wyjątkowe zamówienie.   

Historia małej Brynn ujęła ją do tego stopnia, że wykonała pluszaka poza kolejką, dzięki czemu lalka trafiła do dziewczynki na czas. Jednooki króliczy przyjaciel od razu podbił serce córeczki Danielle. Nazwała go "Sparkle" z powodu błyszczącej kokardki, którą zabawka ma w miejscu lewego oka. Brynn nie opuszcza go ani na krok. Dzięki tej zabawce po raz pierwszy w życiu nie czuła się inna, dziwna czy brzydka.

Ta historia pokazuje, że warto inwestować w zabawki, które nie są idealne. Dzięki temu dzieci uczą się, że nie trzeba być pięknym według współczesnych kanonów, żeby być lubianym i kochanym. 

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć więcej zdjęć.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 10 ras psów, które lepiej trzymać z daleka od dzieci. Nie nadają się dla rodzin, skutki mogą być opłakane
2. Zdjęcia psa w żałobie rozdzierają serce. Widok, po którym długo nie można dojść do siebie
3. Pamiętacie wycieńczonego chłopca ze zdjęcia? Po adopcji już tak nie wygląda, powalające zdjęcia
4. Ich córeczkę uznano najpiękniejszą dziewczynką świata. Trudno oderwać od niej wzrok, ma hipnotyzującą urodę

Źródło: Jestpozytywnie

Następna strona