10 zaskakujących faktów o stosunkach seksualnych. O numerze 9 na pewno nie wiedziałeś!

Autor Andżelika Wróblewska - 30 Lipca 2019

Nowotwór jest jedną z chorób najczęściej atakujących nasze społeczeństwo. Okazuje się, że odbywając stosunek seksualny, możemy zapobiec rozwojowi niechcianego gościa, jakim jest rak. To z resztą niejedyna korzyść, jaką może nieść za sobą udane życie seksualne, niektóre z tych faktów są naprawdę zaskakujące. Przedstawiamy 10, o których z pewnością jeszcze nie słyszeliście.

Wszystkie korzyści, jakie płyną z udanego pożycia, biorą się z dojrzałego spojrzenia obojga partnerów, dlatego tak ważne jest to, by o seksie rozmawiać. Rozmowa o wspólnych potrzebach seksualnych jest niezwykle ważna w związku, bo tylko dzięki niej uda nam się znaleźć nić porozumienia w łóżku. Bez głośnego wyrażania swoich potrzeb może być ciężko, a każdy z nas te potrzeby ma inne.

Świadomość dojrzałości seksualnej to nic innego jak bycie wyrozumiałym na odmienne zdanie partnera. Wiele par często zapomina o tym, jak istotna jest rozmowa i bardzo często zapominają, że takową wypadałoby przeprowadzić. W dzisiejszych zabieganych czasach zwykle brakuje nam chwili na zwykłą rozmowę z partnerem, a co dopiero na rozmowę o potrzebach seksualnych. Nie od dziś wiadomo, że komunikacja jest najprostszą drogą do porozumienia, zatem starajmy się o niej nie zapominać i poświęcać swojemu partnerowi odpowiednią ilość czasu.

Intymność nie zawsze wiąże się z pozytywnymi emocjami. Jeśli zapomnimy o namiętności, jaka wiąże nas z partnerem, stanie się on zwykłym, chwilowym aktem fizycznym niesprawiającym nam żadnej przyjemności ani satysfakcji. Bezuczuciowe i chwilowe doznania seksualne często tracą swoją moc i nie wyróżniają się niczym spośród pozostałych czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. Należy pamiętać, żeby być dla siebie dobrym i troszczyć się o siebie wzajemnie.

Musimy pamiętać również o tym, żeby mieć otwarty umysł na nową wiedzę i potrzeby partnera. O życiu seksualnym warto wiedzieć dużo. Seks poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale również jest bardzo ważny dla naszego zdrowia fizycznego.

Im częściej będziemy omijać temat współżycia, tym częściej będziemy pozostawiać pewne pytania bez odpowiedzi, a co za tym idzie coraz częściej odczuwać frustrację spowodowaną brakiem zrozumienia ze strony partnera. Nie jesteśmy w stanie dokładnie odczytać przesłanek naszych ukochanych, dlatego prościej byłoby po prostu zamienić kilka zdań i powiedzieć czego się oczekuje. Seks jest ważnym elementem każdego związku, pozwala partnerom na scalenie ich ze sobą i odczucie jeszcze mocniejszej więzi niż dotychczas.

Razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy 10 korzyści płynących z udanego stosunku seksualnego, większość z nich, a w szczególności fakt 9 z pewnością może Was zaskoczyć. Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się, co oprócz przyjemności niesie za sobą współżycie.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News