Mężczyźni często lekceważą te niepozorne objawy. Mogą to być wczesne oznaki nowotworu, uważajcie na siebie!

Nowotwór - objawy
Vimeo.com/Lee Health
Reklama
Wstecz

1 z 13

Dalej

Nowotwór stanowi niewątpliwie jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla naszego zdrowia i życia. Różne rodzaje chorób nowotworowych mogą zdradzać rozmaite objawy, które początkowo łatwo zignorować. Zwłaszcza mężczyźni, od których w naszym społeczeństwie wymaga się wytrzymałości na ból, mają tendencję do nieprzejmowania się pozornie niegroźnymi problemami, które powinny ich niepokoić. W związku z tym przedstawiamy wczesne objawy raka, na które panowie powinni zwrócić szczególną uwagę.

Mężczyźni chcą zwykle uchodzić za tych silniejszych i w pełni sprawnych. Trudno się dziwić, że często nie podejmują odpowiednich kroków, gdy ich organizm zdradza objawy poważnych problemów zdrowotnych.

Do najczęściej występujących u mężczyzn rodzajów chorób nowotworowych należą: rak prostaty, rak płuc, rak jelita grubego, rak pęcherza i czerniak. Warto jednak wiedzieć, że mężczyźni mogą cierpieć także np. na raka piersi, o którym zazwyczaj mówi się w kontekście zdrowia kobiet.

Nie ulega wątpliwości, że nowotwór złośliwy stanowi w naszym kraju coraz bardziej palący problem. Według badań opublikowanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów w ciągu 50 lat pomiędzy 1965 a 2013 r. liczba zgonów spowodowanych rakiem zwiększyła się aż 2,4 raza. Choroby nowotworowe to obecnie druga najczęstsza przyczyna zgonów zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Nowotwór, który rozwija się w organizmie, objawia się na ciele za pośrednictwem różnych objawów. Bardzo łatwo pomylić je z wieloma łagodniejszymi dolegliwościami lub nawet całkiem je zlekceważyć. Dlatego też tak ważne wydaje się dziś szerzenie wiedzy na temat odpowiedniej profilaktyki i wczesnego rozpoznawania raka, a także zachęcanie do regularnych badań.

Choć nie ma jednoznacznych odpowiedzi na pytania o przyczyny chorób nowotworowych, istnieją pewne ogólne zalecenia odnośnie naszego stylu życia oraz eliminowania wielu czynników szkodliwych. Kolejne badania naukowe w tej materii rzucają nowe światło na zagadnienia, które wydawały się nam już dobrze poznane.

Jak rozpoznać nowotwór u mężczyzn? Przedstawiamy kilka dość niepozornych symptomów, których panowie nie powinni lekceważyć, choć przywykli to robić.

Kliknij “Następna strona”.

Następna strona