Wczesne i niepozorne objawy raka, które wszyscy ignorują. Jeżeli któryś masz, natychmiast udaj się do lekarza

Nowotwór
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Nowotwór jest jedną z głównych przyczyn śmierci w Polsce. Odpowiednio wcześnie wykryty może zostać szybko wyleczony. Niestety, często ignorujemy pierwsze sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm. Jeśli będziemy świadomie troszczyć się o własne zdrowie, zmienimy złe nawyki, postawy i przyzwyczajenia, możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania, a nawet całkowicie je wykluczyć. Oto symptomy, których nie należy lekceważyć w trosce o własne zdrowie.

Nowotwór dzieli się na dwa rodzaje: złośliwy i łagodny. Do najważniejszych cech nowotworu złośliwego należą: naciekanie i niszczenie okolicznych tkanek oraz zdolność do dawania przerzutów. Te dwie główne cechy ostatecznie decydują o losie chorego. Nowotwór łagodny z reguły nie nacieka do okolicznych tkanek i nie daje przerzutów. Rokowania dla pacjenta, u którego wykryto nowotwór łagodny, są w większości przypadków pomyślne.

Wcześnie wykryty nowotwór ma kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii onkologicznej. Chorzy z nowotworami rozpoznanymi we wcześniejszych stopniach zaawansowania mają znacznie większe szanse na wyleczenie. Potencjalne objawy raka powinny skłonić do szybkiej wizyty u specjalisty. 

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 9 objawów, których nie należy lekceważyć.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu