Rak mózgu objawia się niepostrzeżenie. Oto jak go rozpoznać we wczesnym stadium

Nowotwór
.
Wstecz

1 z 12

Dalej

Nowotwór mózgu jest bardzo złośliwym guzem, który bez przerwy się rozrasta. Ma także zdolność do niepohamowanego rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych w organizmie i niszczącego działania. Jego objawy są bardzo niepozorne, ciężko go rozpoznać, dlatego warto wiedzieć, jakie są jego symptomy. Przedstawiamy, jak można go rozpoznać już we wczesnym stadium.

Nowotwór mózgu u dorosłych jest przyczyną około 3% zgonów, które mają związek z chorobami nowotworowymi. Wśród dzieci występuje on niestety jako jeden z najczęstszych. Zajmuje drugie miejsce co do częstości występowania, wyprzedza go jedynie białaczka.

Do dziś wielką niewiadomą pozostaje, co sprawia, że u niektórych osób tworzy się ten złośliwy guz. Jedynym czynnikiem, który ma potwierdzony wpływ na powstawanie tej choroby jest promieniowanie jonizujące. Zatem osoby, które są narażone na taki typ promieniowania są znacznie bardziej narażone na zachorowanie niż pozostali.

Objawy nowotworu, na którym dziś się skupiamy są związane są z jego umiejscowieniem i charakterem wzrostu. Symptomy dzieli się na ogólne, które są związane ze wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego i objawy typowe dla lokalizacji danego guza w ośrodkowym układzie nerwowym.

Symptomy powodowane są wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Jego obecność może wywoływać także obrzęk mózgu, zwiększać objętość krwi zalegającej w naczyniach mózgowych oraz znacznie utrudniać krążenie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Występowanie objawów może być spowodowane wzrostem ciśnienia i mogą one bardzo szybko przybierać ostrą formę. To jednak nie wszystko, istnieje również wiele zwiastunów, które dają się we znaki już we wczesnym stadium, ale ze względu na swój charakter mogą być mylone z innymi chorobami. Razem z redakcją przedstawiamy te najczęściej występujące. W żadnym wypadku nie należy ich bagatelizować.

Kliknij Następna Strona, żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Nagle Michał Szpak przerwał piosenkę i krzyknął do mikrofonu. Publiczność aż poderwało
2. Największy gwiazdor Sylwestra Polsatu przyćmił Wiśniewskiego. Niemożliwe, co zrobił
3. Nie było mu łatwo. Największe skandale i dramaty Zenka Martyniuka
4. Prawda o śmierci Dawidka Żukowskiego jest najgorsza z możliwych. Największe dramaty 2019 roku
 

Następna strona