Noworodek urodził się wyglądając jak lalka z porcelany. Widząc jak się zmieniła przez 5 lat, żuchwa opada do samej ziemi

Noworodek
youtube/Barcroft TV
Wstecz

1 z 16

Dalej

Noworodek urodził się wyglądając jak lalka z porcelany. Ale widząc jak się zmieniła przez 5 lat żuchwa opada do samej ziemi

Gdy ten noworodek przyszedł na świat, lekarze i rodzice byli przerażeni. Dziecko było tak drobne, że wyglądało jak porcelanowa lalka. Nie dawali jej zbyt wielu szans na przeżycie.

Noworodek urodził się, osiągając rozmiary 16 tygodniowego wcześniaka. Dziewczynka była w brzuchu mamy przez standardowe 9 miesięcy, więc nic wskazywało na to, że z dzieckiem może być coś nie tak. Dziewczynka była niezwykle drobnej budowy, niestety od razu było wiadomo, że nie urodziła się zdrowa.

Lekarze, widząc, że coś jest nie w porządku, musieli wykonać znacznie więcej badań na noworodku. Okazało się, że nowo narodzona dziewczynka choruje na rzadko spotykany rodzaj niedoboru wzrostu. W efekcie nie tylko wyglądała na bardzo drobną, ale jej mózg nie działał tak, jak powinien.

Diagnoza nie pozostawiała wiele wątpliwości, dziewczynka miała maksymalnie rok życia, lekarze nie dawali szans na więcej. Rodzice jednak się nie poddawali i mieli nadzieję, że uda im się utrzymać córkę przy życiu. Nadali jej imię Charlotte i podjęli się trudnego zadania wychowania chorego dziecka. Mijały kolejne lata, a dziewczynce choć daleko było do okazu zdrowia, to nic nie wskazywało na to, że odejdzie.

Okazuje się, że dziewczynka przeżyła i jako 5-latka zaczęła robić postępy. Oczywiście w przypadku tak rzadkiego i genetycznego schorzenia, nie ma mowy o pełnym wyzdrowieniu, ale jej rodzina walczy, aby Charlotte miała w miarę możliwości normalne życie. Choć nie jest to łatwe i wymaga regularnych wizyt u lekarza, to z dziewczynką jest coraz lepiej.

Kliknij następne zdjęcie, żeby zobaczyć jak zmieniła się Charlotte przez 5 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybrano Miss Polski 2019. Zdjęcia najpiękniejszej kobiety w kraju podnoszą ciśnienie, szczególne to w szlafroku
  2. Twarze tych dzieci mówią wszystko. Lepiej nie wiedzieć co przerażającego planują
  3. Stan zapalny prowadzi do wielu chorób zagrażających życiu. Dieta antyzapalna jest kluczem, by pozbyć się go raz na zawsze
  4. Psy nie mają szans z kotami w niszczeniu domu. 22 piorunujące zdjęcia

Źródło: youtube

Następna strona