20 porażających zdjęć zrobionych tuż przed śmiercią. Ci ludzie nie spodziewali się, że to ich koniec

Nie żyje
Pixabay.com/
Wstecz

1 z 22

Dalej

Wieść o tym, że ktoś nam bliski nie żyje, zawsze jest wstrząsająca i sprawia, że na chwile zatrzymuje się nasz świat. Jeśli śmierć nadeszła nagle to nie możemy tego zrozumieć i pogodzić się z całą sytuacją. Ciężko jest nam sobie wyobrazić życie bez osoby, która dotychczas była w naszym życiu każdego dnia. Wielu z nas ma zdjęcia z członkami rodziny, którzy odeszli z tego świata. Niektórzy opublikowali w sieci fotografie ze swoimi bliskimi, dla których te ujęcia okazały się ostatnimi. Przedstawiamy 20 zdjęć, na których widok łzy same napływają do oczu.

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" - mówi w jednym ze swoich wierszy ks. Jan Twardowski. Trzeba przyznać mu rację, bo nigdy nie znamy dnia ani godziny. Śmierć może przyjść nagle i niespodziewanie. Dlatego powinniśmy cieszyć się z każdego dnia życia tak, jakby to właśnie ten miał być tym ostatnim.

Taka jest ludzka natura i wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, mimo to czasami nie potrafimy docenić obecności najbliższych nam osób, dopóki ich nie stracimy.
Wiadomość o tym, że ktoś nam bliski nie żyje to zawsze tragiczne wieści. Pomijając przypadki, w których spodziewamy się czyjejś śmierci z powodu chociażby choroby. Zdarzają się jednak niespodziewane, śmiertelne wypadki, na które niestety nie mamy wpływu i te chyba są najbardziej bolesne i najtrudniejsze do zrozumienia.

Zawsze ciężko jest nam pogodzić się z tym, że nie żyje młoda osoba. Zastanawiamy się dlaczego, czym zawiniła, dlaczego akurat ona. Odpowiedzi niestety nie możemy uzyskać.

Fotografie przygotowane przez nas przypomną o tym, co w życiu najważniejsze. To wzruszające zestawienie zawiera zdjęcia zakochanych w sobie ludzi, które zostały zrobione tuż przed śmiercią. Niektórzy spodziewali się swojego odejścia, bo od dłuższego czasu zmagali się ze śmiertelną chorobą, ale są wśród nich również tacy, którzy chwilę później zginęli w wypadku samochodowym lub z innego, nieprzewidzianego powodu.

Mamy nadzieję, że te zdjęcia wzbudzą w Was chwile refleksji i pomogą na moment skupić się na tym, co naprawdę jest ważne w życiu, czyli relacji z bliskimi.

Kliknij "Następna Strona"

Następna strona