Nie tylko Biedronka i Lidl zaskoczyły! Najlepsze oferty na Black Friday 2018

Black Friday
Wikimedia Commons/Powhusku
Reklama
Wstecz

1 z 16

Dalej

Biedronka i Lidl oferują tanie produkty regularnie. Jednak w Black Friday ich ceny szokują. To niejedyne sklepy, które znacznie obniżają ceny z okazji tego dnia. Oto najlepsze oferty specjalne sklepów z okazji popularnego od pewnego czasu także w naszym kraju Czarnego Piątku.

Black Friday, czyli tzw. Czarny Piątek, ma tak naprawdę dwa znaczenia. To bardziej współczesne odnosi się do dnia następującego po Święcie Dziękczynienia w USA, które tradycyjnie było także świętem dla wielu pracowników. Drugie znaczenie to dzień pełen specjalnych ofert handlowych i dużych zniżek, początek sezonu świątecznego.

W Czarny Piątek sprzedawcy detaliczni często oferują specjalne promocje i otwierają drzwi sklepów tuż przed świtem, aby przyciągnąć klientów. Niektórzy łowcy okazji polują już nocą, aby zapewnić sobie miejsce w ulubionym sklepie. W Stanach Zjednoczonych najbardziej fanatyczni klienci potrafili opuścić obiad w Święto Dziękczynienia i biwakować na parkingach przez kilka dni, a nawet tygodni. Promocje zwykle trwają do niedzieli, a w sklepach widać niezwykły wzrost sprzedaży.

Detaliści odpowiadający za sprzedaż w sklepach często planują przez cały rok ofertę, jaka będzie obowiązywała w Black Friday. Wykorzystują ten dzień jako okazję do zaoferowania rabatów na przedmioty sezonowe, takie jak dekoracje świąteczne czy typowe prezenty świąteczne. Sklepy oferują także znaczne rabaty na najlepiej sprzedające się marki telewizory, laptopy i inne urządzenia elektroniczne najlepiej sprzedających się marek. Wabią klientów w nadziei, że po zakupie będą kupować towary o wyższej marży. Reklamy na Black Friday często są tak bardzo wyczekiwane, że ​​sprzedawcy detaliczni specjalnie stosują pewne zabiegi marketingowe i dokładają wszelkich starań, aby nie zdradzić szczegółów specjalnej oferty wcześniej.

Konsumenci często robią zakupy w Black Friday w poszukiwaniu najbardziej topowych produktów. Niskie ceny wywołują w nich skrajne uczucia, które mogą prowadzić do ataków paniki i do popłochu. Nieraz zdarzały się sytuacje, kiedy to w Black Friday było zagrożone zdrowie, a nawet życie klientów.

Od kiedy ta tradycja zawitała do Polski? Od 2016 roku Black Friday uważany jest za dzień wyprzedaży rozpoczynający przedświąteczny okres zakupowy. Razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy dla Was najlepsze oferty specjalne i najgorętsze okazje do kupienia produktów nawet o 80% taniej.

Następna strona