W szkole nie siedzą w ławkach, tylko w trumnach. Powód jest bardzo smutny

Nastolatka
.
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

W szkole nie siedzą w ławkach, tylko w trumnach. Powód jest bardzo smutny

Nastolatka, popełniająca samobójstwo w dzisiejszych czasach nie jest niczym zaskakującym. To szokujące, że społeczeństwo tak bardzo uniewrażliwiło się na śmierć. W Korei Południowej codziennie życie odbiera sobie 40 osób, to często młodzi ludzie. Te statystyki są przerażające. 

Nastolatka w okresie dojrzewania nie ma łatwego życia. Młodzi ludzie, bez względu na płeć, często zmagają się z poczuciem alienacji, niedowartościowania i niezrozumienia. Jeśli nie mają odpowiedniego wsparcia, nie radzą sobie z rzeczywistością, a to prowadzi do dramatycznych decyzji, takich jak okaleczanie czy samobójstwa. 

To ogromny problem, z którym zmagają się właściwie społeczeństwa wszystkich krajów na całym świecie. Statystyki są okrutne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że co 40 sekund jedna osoba na świecie popełnia samobójstwo. Prób odebrania sobie życia jest znacznie więcej. 

Polskie Towarzystwo Suicydologiczne informuje, że w Polsce codziennie odbiera sobie życie 15 osób. W Korei Południowej to aż 40 osób dziennie. Kraj ten podjął próbę uświadomienia młodym obywatelom czym jest samobójstwo, by przeciwdziałać rosnącemu problemowi. Przeprowadzono specjalny projekt, który ma na celu pokazanie uczniom, czym jest doświadczenie śmierci i jak ostateczna jest to decyzja. 

Powstała szkoła, w której niedoszli samobójcy nie siedzą w ławkach, tylko w trumnach. Taka "terapia wstrząsowa" ma im uświadomić konsekwencje ich decyzji. W Hyowon Healing Center opracowano dokładny plan zajęć, które mają zmusić nastolatków do pogłębionego przemyślenia swojego zachowania.

By zobaczyć, jak wygląda terapia w szkole dla samobójców kliknij, Następna Strona

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeździli tam wszyscy Polacy. Drogo, daleko, podłe jedzenie i ciasne klitki, ale wszyscy bili się o miejsca
  2. Alkoholizm, hazard, nowotwór. Michał Wiśniewski jeszcze nigdy nie był tak szczery, niektóre wyznania przerażają
  3. Najdroższy pies na świecie. Kosztuje tyle, że za jego cenę można kupić willę z basenem
  4. Wygląda jak groźny wilk. Aż trudno uwierzyć, z kim się przyjaźni

Następna strona