Gwara młodzieżowa z lat 70., kiedyś każdy tak mówił. Pamiętasz wszystkie słowa?

Nastolatek, gwara młodzieżowa
unsplash/ALIAKSEI
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Młodzieżowa gwara z lat 70.

Każdy nastolatek i każda nastolatka w latach 70. posługiwali się takimi sformułowaniami. Niektóre z nich, choć nieco zmienione, zachowały się do dziś, ale o zdecydowanej większości już mało kto pamięta. Koniecznie przeczytaj i sprawdź, czy Ty pamiętasz jeszcze któreś z tych słów. 

Kiedyś każdy nastolatek miał swoje własne określenie na poszczególne przedmioty, osoby czy sytuacje. Tak właśnie w latach 70. powstała gwara, choć jak wiadomo, każdy okres ma swoją własną gwarę. Słowa, którymi posługuje się dzisiejsza młodzież, zapewne za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat zostaną zastąpione innymi, a o popularnych dziś określeniach nikt nie będzie już pamiętał.

Właśnie tak sprawa przedstawia się jeśli mówić o językach osób wychowujących się w latach 70. czy 80. Nastolatkowie z tamtych czasów dziś już są dorośli, mają swoje dzieci i nawet oni, otoczeni językiem XXI wieku, mogą nie pamiętać o wielu sformułowaniach, których niegdyś nagminnie używali. Jeżeli chcesz przekonać się, czy jeszcze pamiętasz choć niektóre z nich lub przypomnieć sobie co właściwie oznaczały, koniecznie zajrzyj dalej. Być może zaskoczy Cie, że kilku z nich używamy po dziś dzień. 

Kliknij "Następna strona", by przypomnieć sobie młodzieżową gwarę z lat 70. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Brzuszek dziecka nie przestawał rosnąć. Lekarze pobladli z wrażenia, kiedy dowiedzieli się, co jest w środku
  2. Niemal każdy ma włókniaki i nie wie, jak się ich pozbyć. Oto łatwe i bezbolesne sposoby na usunięcie zmian
  3. Wieniawa powaliła wszystkich, ale gdy zobaczyli Dodę, zapomnieli o bożym świecie. Niepojęte sceny na gali Telekamer

Następna strona