Lubisz dodawać ją do obiadu? Popularna przyprawa szkodzi sercu i mózgowi, jeśli nadmiernie ją spożywamy

Autor Weronika Wasiak - 17 Maja 2020

Nadciśnienie to tylko jeden z wielu problemów, jakie może nieść za sobą nadmierne spożycie popularnej przyprawy. Używamy jej każdego dnia do niemal każdego dania, nie zdając sobie nawet sprawy, jak ogromne ryzyko w związku z tym ciąży na naszym zdrowiu.

ZOBACZ TAKŻE: Rozmawiał z polskim bohaterem, nagle usłyszeli syreny radiowozów. Niebywałe sceny, ciężko powstrzymać łzy

Nadciśnienie, powstanie komórek rakowych, zaburzenia funkcji poznawczych, np. koncentracji oraz uwagi i szereg innych poważnych schorzeń może nabawić się każdy z nas, niezależnie od wieku, zbyt często spożywając powszechnie znaną przyprawę, nazywaną niekiedy białą śmiercią. Większość z was zapewne doskonale wie już, o jaką przyprawę dokładnie chodzi. Tylko z pozoru niewinnie wyglądająca sól w rzeczywistości jest jednym z niebezpiecznych składników, jaki może znaleźć się w naszym daniu. Spożycie jej w zbyt dużych ilościach (dziennie nie więcej niż 6 gramów) może chociażby negatywnie wpływać na funkcjonowanie ciała i mózgu.

Oczywiście są nieco lepsze rodzaje soli, np. himalajska, jednak należy zaznaczyć, że każda z przy nadmiernym spożyciu szkodzi zdrowiu. Zdecydowanie najgorszą jest zwykła sól kuchenna, wykorzystywana na co dzień w milionach domów. Warto wspomnieć, że w niemal wszystkich produktach zakupionych w sklepie, takich jak: szynka, parówki, sery, słone przekąski, gotowe sosy itd., pełne są soli. Zaglądając na kolejne slajdy naszej galerii możecie poznać kilka symptomów wyraźnie wskazujących na zbyt duże ilości spożywanej soli. Koniecznie zapoznajcie się z oznakami, przytaczanymi przez Radio Zet.

Kliknij "Następna strona", by poznać wszystkie oznaki świadczące o spożywaniu zbyt dużej ilości soli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Związali 6-latka i zamknęli w szopie. Powód, dla którego znęcali się nad chłopcem, nie mieści się w głowie
  2. Czy grozi ci nowotwór skóry? Odpowiedź na kilka pytań może wiele wyjaśnić
  3. Była w ciąży 27 razy, urodziła 69 dzieci. Wydarzyło się naprawdę, jak to możliwe?
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News