Nad Korą się znęcano. Przerażające i dramatyczne tajemnice rozrywają serce

kora
Youtube.com/FAKT24.PL
Wstecz

1 z 12

Dalej

Kora bezsprzecznie zapisała się na kartach historii polskiej muzyki. Okazuje się, że jej dzieciństwo było koszmarem. Na samą myśl o tym, co jej się przytrafiło, zaciska się gardło i łzy napływają do oczu. Oto kilka bolesnych faktów z jej życia.

Kora była niesamowitą artystką i wokalistką. Znamy ją z kultowego zespołu Maanam. Jej niezwykłą osobowość, charyzmę i doświadczenie, docenili twórcy programu Must Be The Music. Zasiadała tam obok Adama Sztaby i Elżbiety Zapendowskiej na fotelu jurorskim przez wszystkie 11 sezonów. Kojarzymy ją jako kobietę rezolutną i barwną, jednak niewiele osób miało okazję poznać jej makabryczny sekret. Wydarzenia z przeszłości to tragedia, która nigdy nie powinna się wydarzyć.

Kora urodziła się w Krakowie i pochodziła z bardzo biednego domu. Trudna sytuacja materialna zmusiła jej rodziców do oddania dziewczynki do ośrodka sióstr prezentek w Jordanowie. Ogromny wpływ na nastoletnią Korę miały środowiska hippisowskie. Właśnie wtedy przyjęła swój powszechnie znany pseudonim. Liceum skończyła w Krakowie i maturze poznała swojego przyszłego męża, Marka Jackowskiego. Karierę zawodową zaczynała jako terapeutka, a po przeprowadzce do Warszawy poznała Kamila Sipowicza. Zakochała się w mężczyźnie i wspólnie pracowali nad jej karierą muzyczną.

Kora i zespół Maanam wydali wspólnie 11 albumów studyjnych. Sukces był im pisany. Od 1980 roku byli najważniejszym i najpopularniejszym polskim zespołem rockowym. Wokalistka miała niesamowity talent muzyczny i ogromne umiejętności pisarskie. Większość najpopularniejszych tekstów należy do niej. Udzielała się również w teatrze i telewizji. W 2008 roku po 32 latach istnienia, zespół Maanam zawiesił działalność na dobre. 

Po rozpadzie zespołu Kora zmagała się z depresją i ze straszną chorobą, jaką był nowotwór jajników. Ostatni miesiąc przed jej śmiercią był bardzo trudny. Przeszła operację na otwartym mózgu. Jej stan się pogarszał, a lekarze nie chcieli stosować chemioterapii, ponieważ byłoby to śmiertelne obciążenie dla jej organizmu. Nie można było już pomóc, zostało jej bardzo mało czasu. Nie chciała się poddawać, niestety w obliczu śmierci, wypisała się ze szpitala, aby w spędzić resztę życia wśród najbliższych. Przedstawiamy kilka wstrząsających faktów z życia królowej polskiego rocka.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona