Ikony PRL, które zmarły w tajemniczych okolicznościach. Ich śmierć była ciosem

Muzyka z PRL
.
Wstecz

1 z 11

Dalej

Muzyka z PRL jak na tamte, szare czasy, była świetną odskocznią i wprowadzała do życia nieco kolorytu. Utwory, które powstały w tych latach są znane i lubiane do dziś, a artyści, którzy święcili wtedy triumfy, zostali zapamiętani na długie lata. Niektóre z ikon tamtych czasów zmarły w niewyjaśnionych okolicznościach a ich śmierć była prawdziwym ciosem dla wszystkich fanów. Przypomnijmy najpopularniejszych.

Muzyka z PRL do dziś cieszy się dużą popularnością. Są to utwory ponadczasowe, do których chętnie się wraca nie tylko w przypadku imprez w stylu retro, ale również do codziennego posłuchania. Utwory takie jak: "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena, "Chcemy być sobą" grupy Perfect czy "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego, to znane i lubiane do dziś piosenki, które kontestowały rzeczywistość Polski Ludowej. Muzyka była wtedy formą odreagowania frustracji codziennością komunistycznego kraju.

Nie brakło również utworów klasycznych i rozrywkowych, których zadaniem było oderwanie od smutnej rzeczywistości wszystkich obywateli. Z pewnością każdy kojarzy twórczość Violetty Villas czy Anny Jantar.

W czasach PRL na ich występy przychodziły tłumy. Niestety, nie ominęły ich śmiertelne choroby i tragiczne wypadki. Przypomnij sobie, które gwiazdy polskiej estrady zmarły w tragicznych okolicznościach.

Kliknij Następna Strona i dowiedz się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Mężczyzna był przekonany, że znalazł małe pieski. Zdębiał, kiedy okazało się, jakimi zwierzakami są naprawdę
2. Najmłodsze dziecko na świecie, które jest na diecie. Waga jej synka przyprawia o ciarki
3. Tamten klimat już nigdy nie wróci. 15 zdjęć ze świąt Bożego Narodzenia w czasach PRL, od których zakręci się łezka w oku
4. Nie tylko "żywy Ken". Ci mężczyźni wyglądają, jakby byli z plastiku, licznik ich operacji plastycznych przebił każdą skalę
 

Następna strona