Musiały to mocno przeżyć! Gwiazdy, które straciły swoich najbliższych

Bieniuk
Instagram.com/@oliwia18bieniuk
Wstecz

1 z 15

Dalej

Mówi się, że śmierć jest nieuchronna i nie wybiera. Utrata bliskiej osoby może towarzyszyć nam w każdym momencie. Nie jesteśmy do końca w stanie jej przewidzieć. Istnieją pewne schematyczne reakcje przechodzenia przez rozpacz. Są one nazywane etapami żałoby. Etapami dlatego, że żałobę najbliższych powinno się przepracować. Reakcję po stracie najbliższych nie określa się mianem jednostki chorobowej. Jest to naturalny proces psychiczny występujący u większości ludzi. Dotyczy też gwiazd show-biznesu takich jak Magda Gessler, Eleni czy Oliwia Bieniuk.

Początkowo osoba w stanie żałoby odczuwa zaskoczenie, żal i wstrząs. Świat wydaje się niekompletny, a wszystko to, co go otacza, jest wybrakowane i bezsensowne. Wbrew pozorom ten okres trwa długo, nawet do dwóch lat po odejściu. Najdłużej żałoba trwa po dziecku. Może ciągnąć się nawet do 10 lat, a czasem i do końca życia. Do ostatecznego ukojenia dochodzi w momencie przystosowania się do nowej sytuacji. U osoby dotkniętej tragedią zaczynają się nowe cele w życiu, nowe znajomości, a zamiast wiecznej rozpaczy pojawiają się czułe i miłe wspomnienia ze zmarłym. Należy pamiętać, że wraz z nadmiernym stresem po stracie bliskiej osoby, przychodzi osłabienie układu immunologicznego. W związku z tym zwiększa się ryzyko zapadalności na różne choroby, w tym na nowotwory. Wielu ludzi ucieka się też do korzystania z używek. W ten sposób łatwo popaść w nałóg. Depresja może być skutkiem długotrwałej rozpaczy. Jeżeli rok po śmierci, kondycja człowieka jest nadal kiepska, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Jedna droga pozwalająca na powrót do normalnego życia, droga przez ból. Wszystko, co niweluje i ukrywa cierpienie, nie polepsza stanu osoby znajdującej się w żałobie.

Z powodu depresji i żałoby spowodowanej utratą najbliższych, wiele sławnych osób wycofało się ze świata show-biznesu, rezygnując z kariery. Niektóre sławy wypowiadają się publicznie, radząc innym jak mogą spróbować odnaleźć się w nowej sytuacji i ułożyć życie na nowo. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię gwiazd takich jak Sławomira Łozińska, Bartłomiej Topa czy Oliwia Bieniuk, które musiały przejść tę straszną drogę, jaką jest utrata najbliższych.

Następna strona