9 niepozornych nawyków, które są ekstremalnie niebezpieczne dla Twojego mózgu. Lepiej pozbądź się ich jak najszybciej

Mózg
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Mózg jest narządem odpowiedzialnym za wszystkie życiowe funkcje naszego organizmu, zatem utrzymywanie jego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania jest bezwzględną koniecznością. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne nawyki mogą negatywnie wpływać na jego prace. Dlatego też część z nich należy stopniowo wyeliminować, ponieważ ich skutki mogą być tragiczne dla stanu naszego zdrowia. Przedstawiamy 9 niebezpiecznych dla mózgu nawyków.

Mózg jest zbudowany z komórek nerwowych zwanych neuronami, których ilość jest niesamowicie imponująca. Waha się pomiędzy 90 a 200 miliardami. Ogromna liczba, jednak nieporównywalnie mniejsza, niż ilość połączeń pomiędzy nimi. Każdy neuron styka się z 10-50 tysiącami innych neuronów, tworząc w ten sposób niewyobrażalne ilości sieci połączeń, które powstają przede wszystkim wskutek uczenia się.

Mózg jest naszym najważniejszym organem, który odpowiada za wszystkie życiowe funkcje, dlatego powinniśmy o niego dbać, najlepiej jak tylko potrafimy. Okazuje się, że wiele nawyków, które na stałe zagościły w naszym życiu i które na pozór wydają się banalne, są ekstremalnie niebezpieczne dla naszego mózgu. Powinniśmy zatem przykuwać większą wagę do tego, co i z jaką częstotliwością robimy.

Mózg jest niesamowicie plastycznym organem, który pozostaje w ciągłym ruchu bez przerwy. W każdej chwili naszego życia docierają do nas różne bodźce, takie jak obrazy, dźwięki, ruchy czy dotyk. Zadaniem mózgu jest radzenie sobie z ich „obróbką”. Umysł musi więc postrzegać i selekcjonować ważne dla nas informacje, a ignorować niepotrzebne, zachować wybrane dane w pamięci i usuwać, gdy przestają być potrzebne, móc je przywołać w określonym momencie, modyfikować, powiązywać z innymi wiadomościami, zaprogramować działania. To niesamowita ilość zadań, za które jest odpowiedzialny ten organ, dlatego powinniśmy zatroszczyć się o to, by funkcjonował tak, jak powinien.

Przedstawiamy 9 nawyków, które powinniśmy wyeliminować ze swojego życia w trosce o nasz niezawodny mózg.

Kliknij "Następna Strona" żeby sprawdzić, jaki jest pierwszy z nich.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona