Czy warto jechać nad polskie morze? 12 miast, które pokochasz

Morze
Pxhere.com
Wstecz

1 z 14

Dalej

Morze na północy naszego kraju ma bogatą ofertę urlopową, w której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Swój raj odkryją tutaj wielbiciele sportów wodnych, zwiedzania oraz wieczornego szaleństwa na parkietach i podbojów miłosnych. Przedstawiamy 12 miast znajdujących się nad polskim morzem, które przekonają Was do spędzenia urlopu wśród naszych rodzimych rejonów.

Morze i całe polskie wybrzeże na północy kraju słynie z tłumnie napływających tam w sezonie urlopowiczów. Nadmorskie miasteczka pękają w szwach a dla właścicieli działalności gospodarczych w tamtych regionach, miesiące wakacyjne to prawdziwa żyłka złota. Wielu Polaków wybiera się na wczasy nad Polskim morzem, ponieważ bardzo często równa się to z nawet trzykrotną oszczędnością pieniędzy. Decydując się na urlop w rodzimych rejonach, możemy wydać wielokrotnie mniej, niż wybierając opcję all inclusive w innym kraju.

Morze to raj dla pływaków. W czystych wodach Bałtyku rocznie kąpie się niezliczona ilość osób. Należy za wszelką cenę uważać, ponieważ każdy zbiornik wodny może okazać się niebezpieczny. W zeszłym roku w Polsce zginęło około 500 osób, które niczego nieświadome oddały się w objęcia morskich fal i nie udało się ich uratować. Ze względu na niebezpieczeństwa, które z każdym rokiem się zwiększają, zwiększona jest również ochrona i ilość ratowników w Polskich kąpieliskach. Obecnie, prawie na każdej plaży jest grupa ratownicza, która pomoże każdemu w potrzebie.

W nadmorskich miejscowościach możemy znaleźć całą masę atrakcji. Przeróżne puby, bary, restauracje, lokale gastronomiczne, budki z pamiątkami, kluby, parki linowe i wodne, parki krajobrazowe, muzea, rezerwaty przyrody, oceanaria, wystawy oraz wiele innych. Niezliczona ilość rozrywek czeka na nas nad Polskim morzem, o czym nie wszyscy zdają sobie sprawę. Wybierając się w konkretne miejsce, warto zaplanować sobie cały wyjazd pod względem atrakcji i ilości czasu poświęconego na plażowanie, może zabraknąć nam dnia, aby zwiedzić każde ciekawe miejsce. Przedstawiamy 12 nadmorskich miast, które są doskonałą opcją na tegoroczny urlop. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona