Morawiecki walczy z groźną chorobą. Podpowiadamy, jak ją wcześnie rozpoznać

Rak trzustki
Youtube.com/Telewizja Republika
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Kornel Morawiecki przyznał się do ciężkiej choroby. Wykryto u niego raka trzustki. Przeszedł operację ratującą życie. Ta wstrząsająca wiadomość wywołała poruszenie opinii publicznej. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię, z której dowiecie się jak rozpoznać pierwsze symptomy tej choroby.

Kornel Morawiecki niedawno zaskoczył swoim osobistym wyznaniem, w którym przyznał się do cierpień, jakie przechodzi. Okazuje się, że w połowie stycznia trafił do szpitala, a tam zdiagnozowano u niego raka trzustki. Warto zaznaczyć, że jakiś czas temu walkę z tą samą chorobą przegrała wybitna aktorka, Anna Przybylska.

Poseł Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, przeszedł operację ratującą życie. Leczy się w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. Niedawno w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział, że jego niepokój wzbudziły zmiany w jego organizmie i samopoczuciu. Początkowo myślano, że boryka się on z żółtaczką, a w późniejszym czasie poddał się badaniu tomografem komputerowym. To właśnie wtedy zdiagnozowano u niego raka trzustki, wyjątkowo ciężki do leczenia nowotwór złośliwy. Ojciec szefa polskiego rządu bardzo docenia umiejętności wrocławskich lekarzy, którzy bardzo wcześnie wykryli u niego tę straszną chorobę.

- Gdybym za późno poddał się badaniu, to sytuacja byłaby tragiczna i żegnałbym się już z tym padołem. Może już byśmy nie rozmawiali… - zwierzył się Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem".

Niedługo po diagnozie Kornel Morawiecki poddał się poważnej operacji. Trwała ona aż 3 godziny i odbyła się w szpitalu MSWiA w Warszawie. Do polityka został wysłany osobisty kapelan prezydenta Andrzeja Dudy. Na razie rokowania są dobre, a ojciec szefa polskiego rządu nie ma żadnych przerzutów. Być może szybka diagnoza, interwencja lekarska i leczenie dały mu przepustkę do zdrowia.

- Pan prezydent Andrzej Duda przysłał nawet do szpitala swojego osobistego kapelana, księdza Zbigniewa Krasa, który pomodlił się za mnie, pobłogosławił - powiedział Morawiecki.

Nie wiadomo, czy Kornel Morawiecki przejdzie chemioterapię. O jego dalszych losach i leczeniu zdecydują lekarze. Polityk mógł szybko zainterweniować, ponieważ nie zlekceważył pierwszych symptomów tej choroby. Wraz z redakcją Pikio opisaliśmy objawy, które mogą towarzyszyć rakowi trzustki. Choroba ta każdego roku zbiera śmiertelne żniwo, dlatego też tak istotne jest jej wczesne rozpoznanie. Zapraszamy na kolejne slajdy naszej galerii!
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona