10 największych mitów nt. naszego ciała. Niektóre są naprawdę absurdalne, ale w nie wierzymy

1. Wykorzystujemy zaledwie 10 procent naszego mózgu
unsplash/Robina Weermeijer
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

1. Wykorzystujemy zaledwie 10 procent naszego mózgu

Mit, czyli błędna opinia na jakiś temat, może stać się powodem niejednej przykrej sytuacji. Aby ich sobie oszczędzić, warto więc jak najczęściej obalać mity. Popularne zabobony, przekłamania czy stereotypy nie przynoszą nam żadnych korzyści. A od ich nadmiaru można oszaleć.

Mity na temat naszego organizmu są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Babcie uwielbiają opowiadać, jakie niebezpieczne jest czytanie przy niedostatecznym świetle. Koledzy ze studiów mogą nam powiedzieć, że będzie nam cieplej, gdy napijemy się piwa w chłodny dzień. Niestety oba te stwierdzenia nie są prawdziwe.

Jednym z najbardziej znanych i najczęściej powtarzanych mitów jest to, że wykorzystujemy zaledwie 10 procent naszego mózgu. To absolutnie nie jest prawda. Nawet podczas naszego snu nasz mózg działa na pełnych obrotach, a większa część kory mózgowej jest używana bez ustanku. 

W następnych slajdach wyjaśnione zostało pozostałe 9 popularnych mitów. Warto rozwiać wszystkie wątpliwości i podkreślić, że nie są one prawdą, a tylko wielokrotnie powtarzanymi błędnymi tezami, w które z jakiegoś powodu ludzie uwierzyli i wciąż to robią.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Rodzice byli zdruzgotani, jak ich córka urodziła się bez rąk. Ale zdjęcia jej obecnego życia są niebywałe, każdy powinien je obejrzeć
2. Najsłynniejsze ofiary anoreksji, które postanowiły zawalczyć o swoje życie, ale było już za późno
3. Przyniósł do domu szczeniaka, którego ktoś wyrzucił na ulicy. Dopiero po czasie zorientował się, jaki to wyjątkowy zwierzak

 źródło: mamadu

Następna strona