"Milionerzy": Widzów zamurowało! Nikt nie spodziewał się takich pytań

Autor Patryk Stachera - 30 Listopada 2018

"Milionerzy" to teleturniej stacji TVN, w którym dość często możemy usłyszeć zaskakujące pytania. Czasami nawet sam Hubert Urbański jest zdziwiony tym, co ma przeczytać na ekranie. Uczestnicy nierzadko wpadają w zakłopotanie, gdy żadna z podanych odpowiedzi nie pasuje do założeń. Oto najbardziej szokujące pytania, które padły w programie w ostatnim czasie.

"Milionerzy" to program, w którym uczestnicy mogą wygrać okrągły milion złotych. Teleturniej jest emitowany na kanale TVN od 3 września 1999 roku. Od samego początku prowadzącym był Hubert Urbański, który już od pierwszych odcinków potrafił wzbudzać niepewność w zawodnikach.

W historii programu było tylko dwóch uczestników, którym udało się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. Tym samym wygrali oni główną nagrodę. Nie oznacza to jednak, że do finału dotarli tylko wygrani. W polskiej edycji "Milionerów" było aż osiemnaście pytań za milion złotych.

Prowadzący Hubert Urbański jako pierwszy miał przyjemność poznać dwóch szczęśliwców, którzy zarobili milion złotych. Krzysztof Wójcik, inżynier towaroznawstwa, prawidłowo odpowiedział na wszystkie pytania w 2010 roku. Osiem lat później, 21 marca 2018 roku, znowu udało się poprawnie zaznaczyć wszystkie warianty, co spowodowało, że do grona milionerów dołączyła emerytowana nauczycielka języka polskiego, Maria Romanek.

Wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i mieć szansę na zarobek, muszą przejść przez rundę kwalifikacyjną. Zasady są banalnie proste. Kto pierwszy zaznaczy poprawne odpowiedzi, ten będzie mógł usiąść naprzeciwko Huberta Urbańskiego. Prowadzący następnie zadaje pytania, z których każde przybliża uczestnika do zdobycia wielkiej fortuny.

Wiosenny sezon "Milionerów" w roku 2018 zobaczyło około 2,4 mln widzów, więc producenci mają powody do zadowolenia. Dzięki wysokiej oglądalności stacja TVN wyprzedziła konkurencje i zajęła drugie miejsce na rynku telewizyjnym. Dobre wyniki miały również wpływ na zyski z reklam emitowanych w przerwie programu, które wyniosły około 52 mln. złotych.

W programie często występują dość trudne, zaskakujące i krępujące pytania, mimo że w społeczności internetowej możemy natknąć się na opinie, że pytania z roku na rok stają się coraz mniej sensowne.

Sprawdźcie, jakie najdziwniejsze pytania Hubert Urbański zadał uczestnikom programu w 2018 roku.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News