Nawet Urbański nie wytrzymał! Największe wpadki w programie Milionerzy

Autor Patryk Stachera - 2 Listopada 2018

Milionerzy to teleturniej, w którym można wygrać okrągły milion po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na 12 pytań. Program pierwszy raz został wyemitowany 3 września 1999 roku w TVN. Prowadzącym od samego początku był Hubert Urbański. Tematyka pytań jest bardzo różnorodna. Mogą one być bardzo łatwe lub ekstremalnie trudne. Uczestnik zawsze ma do dyspozycji trzy koła ratunkowe. Są to: "Pytanie do przyjaciela", "Pół na pół" i "Pytanie do publiczności". Właściwa odpowiedź na drugie oraz siódme pytanie zapewnia kwotę gwarantowaną.

W polskiej edycji programu padło aż osiemnaście pytań za milion złotych. Prowadzący miał już przyjemność poznać dwóch uczestników, którzy wygrali główną nagrodę. Pierwszą osobą był Krzysztof Wójcik, inżynier towaroznawstwa. Główną wygraną zgarnął w 2010 roku. Osiem lat później, 21 marca 2018 roku, znowu udało się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie dwanaście pytań. Do milionerów dołączyła emerytowana nauczycielka języka polskiego, Maria Romanek.

Aby dostać szansę na zwycięstwo, każdy z zawodników musi przejść przez rundę kwalifikacyjną. Zasada jest jedna: kto pierwszy, ten lepszy. Na początku w rundzie eliminacyjnej brało udział 10 osób, ale od 2017 roku liczba ta spadła do 6. Podobnej zmiany doczekała się również ilość pytań. W latach 1999–2003, aby zdobyć maksymalną kwotę, trzeba było podać 15 poprawnych odpowiedzi. W 2017 roku już tylko 12.

W 2018 r. wiosenny sezon „Milionerów” oglądało średnio 2,35 mln widzów. Stacja TVN w czasie jego emisji zajęła drugie miejsce na rynku telewizyjnym, a wpływy z reklam wyniosły około 51,7 mln zł.

Wpadki w teleturniejach zdarzają się dość często. W erze Internetu krępujące wydarzenia odbijają się większym echem wśród społeczeństwa. Zawodnicy teleturniejów często mają problemy. Nie każdy przecież zna wszystkie odpowiedzi. Stres też ma tutaj kluczowe znaczenie. Internauci jednak zazwyczaj nie mają litości dla karygodnych błędów.

Oto, co wydarzyło się w programie.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News