Milionerzy: Widzowie w szoku! Nikt nie wiedział tego o Urbańskim

Hubert Urbański
Youtube.com/Telemagazyn
Wstecz

1 z 11

Dalej

Polska edycja znanego na całym świecie teleturnieju "Milionerzy" istnieje od 1999 roku. Niezmiennie od lat jej gospodarzem pozostaje Hubert Urbański. Choć prezenter budzi powszechną sympatię, jednocześnie pozostaje dla fanów dość zagadkową postacią. Przedstawiamy fakty z prywatnego życia prowadzącego "Milionerów", o których najprawdopodobniej wcześniej nie słyszeliście.

"Milionerzy" to jeden z najbardziej znanych i lubianych emitowanych w naszym kraju teleturniejów i niewątpliwie jeden z największych hitów ramówki TVN. Ku zaskoczeniu wszystkich widzów program był wznawiany trzykrotnie, ostatnim razem w 2017 roku. Od dawna bije rekordy popularności, a średnia oglądalność wynosi 2,5 mln widzów. Polska edycja programu czerpie wzór z brytyjskiego formatu "Who Wants to Be a Milionaire" emitowanego w brytyjskiej ITV. W "Milionerach" główną nagrodą jest wygrana wynosząca 1 milion złotych. Zwycięstwo odniosło, jak do tej pory, tylko dwóch uczestników. Pierwszy raz program wygrał Krzysztof Wójcik w 662. odcinku 28 marca 2010 roku. Drugim razem była to Maria Romanek 21 marca 2018 roku.

Od początku emisji programu w Polsce prowadzącym jest Hubert Urbański. Elegancki, miły i błyskotliwy prezenter bardzo szybko zyskał sympatię telewidzów. Zapewne właśnie dlatego władze stacji nigdy nie zastąpiły go kimś innym w roli gospodarza "Milionerów". Urbański pracę dziennikarza zaczął w 1994 roku, gdy trafił do Radia Zet. W późniejszych latach pracował dla Radia Kolor i Tok FM. Jako prowadzący zadebiutował pod koniec lat 90. w programie telewizyjnym "Antena" w TVP. W późniejszym czasie zaczął swoją przygodę z teleturniejami i prowadził jeden z nich noszący nazwę "Piramida". W 1999 roku wygrał casting do programu "Milionerzy". Show bardzo szybko przyniosło mu sławę i dzięki niemu z mało znanego prezentera zmienił się w jedną z największych gwiazd telewizji. Niedługo po rozpoczęciu pracy w TVN otrzymał kilka znaczących nagród. Były to m.in. Wiktor w kategorii "Odkrycie roku", Telekamera w kategorii "Teleturnieje i gry" oraz wyróżnienie od "Elle" w kategorii "Odkrycie roku".

Wydawałoby się, że wiedzie wspaniałe życie gwiazdy. Nic bardziej mylnego. Dziennikarz ma za sobą nieudane związki i małżeństwa. Niechętnie dzieli się z mediami informacjami na temat swojego życia prywatnego. Przedstawiamy fakty o Hubercie Urbańskim, o których wcześniej z pewnością nie słyszeliście.

Następna strona