Oni naprawdę o to spytali?! Najbardziej kontrowersyjne pytania jakie padły w "Milionerach"

Milionerzy
Facebook / Hubert Urbański
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Milionerzy to teleturniej cieszący się w naszym kraju dużą popularnością. Producenci programu zaskakują swoich widzów i uczestników zabawy wyszukanymi wariantami odpowiedzi już od ponad 20 lat. Potrafią nas rozbawić, zadziwić, ale często również zażenować. Niektóre pytania budzą wiele emocji i często nasuwa nam się nawet myśl, czy oni naprawdę o to zapytali? Przedstawiamy najbardziej kontrowersyjne pytania, które zszokowały wszystkich.

Milionerzy to teleturniej, który po raz pierwszy został wyemitowany w Polsce w 1999 roku i do 2003 roku mogliśmy go regularnie oglądać. Odkąd tylko zagościł na naszych ekranach, prowadzącym był Hubert Urbański, który stał się na swój sposób symbolem tego programu. Polska edycja jest oparta na brytyjskiej wersji "Who Wants to Be a Millionaire?", która była emitowana w telewizji ITV. Główną nagrodą, jaką można zdobyć w tym teleturnieju, jest milion złotych. Wygrana taka padła trzykrotnie w historii całego programu. Pierwsza w 2010 roku, druga w 2018 roku, trzecia całkiem niedawno, bo 14 marca 2019 roku.

Na czym polega gra? Początkowe eliminacje nazywane są "kto pierwszy ten lepszy" i wcześniej brało w nich udział aż 10 osób, od 2017 roku jest to już tylko 6 wybranych osób. Od niedawna wystarczy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać nagrodę główną. Do 2003 roku było ich aż 15. Do dyspozycji graczy są dostępne również trzy koła ratunkowe: 50:50, Pytanie do publiczności, a także telefon do przyjaciela.

O sukcesie Milionerów może świadczyć, chociażby ilość gadżetów związanych z teleturniejem. Powstała gra, w której online możemy się zmierzyć w rankingu z innymi graczami, istnieje również możliwość pobrania jej na telefon. Dla zwolenników tradycyjnych gier również się coś znajdzie, ponieważ wyszedł egzemplarz gry planszowej.

Dużą kontrowersję budzą jednak niektóre pytania i odpowiedzi. Oglądający często zachodzą w głowę, czy producenci rzeczywiście dopuścili coś takiego do emisji na cały kraj. Niektóre warianty są tak absurdalne, że uczestnicy zaczynają się zastanawiać czy nie ma tam jakiegoś ukrytego haczyka. W historii programu zdarzyło się kilka takich sytuacji, że zawodnik odpadł z powodu źle sprecyzowanego pytania, po czym po wyjaśnieniu nieporozumienia był przywracany do gry. Jedna ze spraw była nawet rozstrzygana na sali sądowej. Miała miejsce również sytuacja, w której uczestniczka odpadła z programu z powodu złej odpowiedzi na pytanie, po czym po kilku dniach okazało się, że żaden z podanych wariantów nie był prawidłową odpowiedzią.

Przedstawiamy zbiór najbardziej kontrowersyjnych pytań, jakie kiedykolwiek padły w tym teleturnieju. Widzowie i gracze byli w szoku.

Kliknij "Następna Strona" i sprawdź, czy potrafisz odpowiedzieć na te pytania.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. 10 zaskakujących faktów o stosunkach seksualnych. O numerze 9 na pewno nie wiedziałeś!
2. W szkole byli nieukami, nie mają nawet matury. Dziś te nazwiska zna każdy
3. Kim jest tajemnicza córka Katarzyny Dowbor? Jej życie nie było lekkie, wstrząsające fakty

Następna strona