W Milionerach przekroczono kolejny poziom żenady. Te pytania to skandal

milionerzy
Kadr z "Milionerów"./TVN
Wstecz

1 z 11

Dalej

Milionerzy zaskakują swoich odbiorców swoimi wyszukanymi wariantami odpowiedzi od 20 lat. Potrafią nas rozbawić, zadziwić, ale także zażenować. Niektóre pytania budzą wiele kontrowersji opinii publicznej. Przedstawiamy te najbardziej szokujące. 

Milionerzy to teleturniej, który gości na ekranach od 1999 roku. Przez tak długi czas zdążył zgromadzić duże grono odbiorców, którzy wieczorami z niecierpliwością zasiadają przed telewizorem. Duża część osób ogląda program w celu sprawdzenia swojej wiedzy bądź pogłębienia jej. Ostatnio jednak zdarza się coraz częściej, że pytania, które padają w programie nie przybierają już formy edukacyjnej, a wywołują jedynie śmiech odbiorców.

Główną nagrodą, jaką można zdobyć w tym teleturnieju, jest milion złotych. Wygrana taka padła trzykrotnie w historii całego programu. Pierwsza w 2010 roku, druga w 2018 roku, trzecia całkiem niedawno, 14 marca 2019 roku. 

Prowadzącym jest Huber Urbański. Uczestnicy programu odpowiadają na pytania zadane przez prowadzącego. Z każdym kolejnym stawka jest coraz wyższa. Gracz musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Zawodnik ma również do dyspozycji 3 koła ratunkowe - 50:50, pytanie do publiczności oraz telefon do przyjaciela.

W historii programu zdarzało się, że zawodnik odpadł z powodu źle sprecyzowanego pytania, po czym po wyjaśnieniu nieporozumienia był przywracany do gry. Jedna ze spraw była nawet rozstrzygana na sali sądowej. Zdarzył się też przypadek, że uczestniczka odpadła z programu z powodu złej odpowiedzi na pytanie, po czym po kilku dniach okazało się, że żaden z podanych wariantów nie był prawidłową odpowiedzią. 

O sukcesie Milionerów dowodzi chociażby ilość gadżetów związanych z teleturniejem. Powstała gra, w której online możemy się zmierzyć w rankingu z innymi graczami, istnieje też możliwość pobrania gry na telefon. Dla zwolenników tradycyjnych gier również się coś znajdzie, ponieważ wyszedł egzemplarz gry planszowej. 

O tym, że pytania w milionerach są coraz bardziej niedorzeczne huczy cały internet. W sieci roi się od memów i osób wypowiadających się na ten temat. Przedstawiamy więc kilka przykładowych pytań, które padły w teleturnieju Milionerzy. Tym razem TVN przekroczył kolejny poziom żenady.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona