Ten dramat poruszył całą Polskę. Paskudna i śmiertelna choroba Michała Wiśniewskiego

rak
Youtube.com/Horyzont Słubice
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Rak to najgorsza choroba, z jaką przyszło się zmierzyć cywilizacji. Medycyna nadal nie jest w stanie uzdrowić niektórych osób chorych na raka i obecny postęp bardzo często pozwala tylko na złagodzenie objawów. Jedną z gwiazd, która borykała się z tą okropną chorobą, jest Michał Wiśniewski. Przedstawiamy dramatyczną historię wokalisty.

Rak to rodzaj choroby, która wynika z zaburzeń podziału komórek w organizmach żywych. Komórki rakowe mutują i bardzo często powodują niebezpieczne przerzuty na inne narządy. Przez długi czas potrafi rozwijać się w ludzkim organizmie bezobjawowo i daje o sobie znać dopiero po czasie w brutalny sposób. Przerzuty mogą być śmiertelne, więc nie należy lekceważyć żadnych zmian na naszym ciele. Wiele gwiazd zmaga się z tą niebezpieczną chorobą i z każdym rokiem grono zdaje się powiększać. Nie wszyscy jednak decydują się, by publicznie informować o swoich problemach zdrowotnych, które za każdym razem wywołują spore zamieszanie. Ci, którzy jednak postanawiają nie skrywać tych nieprzyjemnych faktów, od razu znajdują się w epicentrum zainteresowania, w skutek czego tysiące osób chce znać nawet najmniejszy szczegół na temat stanu zdrowia. Jedną z takich osób był Michał Wiśniewski który zauważył u siebie podejrzane objawy i od razu udał się do lekarza.

Gwiazdor i wokalista był niegdyś niesamowicie popularny. Piosenkarz występował wraz z grupą "Ich Troje". Zasłynęli z występu na Eurowizji w roku 2003. Na jego cześć wyemitowano reality show poświęcone jego życiu o nazwie "Jestem, jaki jestem". Co ciekawe, wokalista jest mocno powiązany z pokerową polską reprezentacją. To on założył Polski Związek Pokera i aktywnie popularyzuje tą grę karcianą. Jest też właścicielem internetowego kasyna i kilku stron o tematyce pokerowej. Liczne osiągnięcia muzyczne pozwoliły mu coraz bardziej rozwijać swoją karierę. Nic zatem dziwnego, że wręcz z dnia na dzień, jego rzesza fanów znacznie się powiększała, a na koncerty przybywały prawdziwe tłumy. Gwiazdor chętnie chwalił się swoim życiem, opowiadając najciekawsze smaczki, jednak niektóre kwestie wciąż starał się zachowywać tylko dla siebie i dla swoim bliskich. Tak też było w przypadku jego stanu zdrowia. 

Michał Wiśniewski przez lata ukrywał swoją chorobę. Co więcej, nawet wśród bliskich starał się nie dać po sobie poznać, że tak naprawdę obawia się tego, co może się wydarzyć. W każdej sytuacji zachowywał zimną krew, jednak zdarzało się również, ze emocje brały górę. Michał chorował na jedną z odmian raka, która zaatakowała jego układ trawienny, a dokładniej jelito grube. Zmiany, które zauważył na swoim ciele, nie dawały mu spokoju i pierwsze co zrobił to udał się do dermatologa, co okazało się jego najlepszą decyzją. Dopiero u niego dowiedział się, że to może być coś dużo gorszego niż choroba skórna. Wiśniewski poddał się dalszej diagnostyce, która pozwoliła ostatecznie poznać prawdę. Choć wokalista był gotowy na wszystko, informacja o raku doszczętnie nim wstrząsnęła. 

Wokalista zmagał się z rakiem jelita grubego kilka lat. Choroba zaatakowała niespodziewanie, jednak nie było groźnych przerzutów. Na szczęście, ta odmiana raka ma dość dobre rokowanie. Mimo to, muzyka nie opuszczał lęk, ponieważ dokładnie wiedział, że rak, choć początkowo tego nie zwiastuje, może okazać się nieprzewidywalny, a sytuacja niemalże z dnia na dzień może diametralnie się zmienić. Piosenkarz wyjawił prawdę o chorobie podczas jednego z odcinków "Pytania na śniadanie". Opowiedział widzom, że zmaga się z ciężką chorobą i został mu wycięty guz z okolic pośladków. Niespodziewane informacje wprost wstrząsnęły jego fanami, którzy przez wiele miesięcy nie mogli w to uwierzyć. Mimo zapewnień wokalisty, że wszystko jest pod kontrolą, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, najwięksi wielbiciele nieustannie drżeli o jego dalszy los. Gdy tylko mieli ku temu okazję, wyrażali swoje współczucie i chęć pomocy. Starali się również dowiedzieć więcej szczegółów na temat tego, jak to wszystko się zaczęło, czego gwiazdor nie zamierzał ukrywać. To, co mogło spowodować chorobę, sprawi, że będziecie w szoku. Przedstawiamy historię, przez jaką przeszedł Michał Wiśniewski.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona