Miał odejść z TVP przez manipulacje. Nikt się tego nie spodziewał

Krzysztof Ziemiec
Youtube.com/stylzyciatvp
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Krzysztof Ziemiec miał odejść z TVP i zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości". Nieoficjalnie mówi się, że zrobił to z powodu hejtu, który się na niego wylał. Wszyscy myśleli, że już nie wróci do stacji. Nic bardziej mylnego. Dziennikarz powraca w zupełnie innym stylu.

TVP zalała krytyka, po tym, jak wyemitowano bardzo kontrowersyjny materiał przedstawiający treści mówiące o Pawle Adamowiczu i tragedii, jaka wydarzyła się podczas WOŚP. Nikt z telewidzów nie spodziewał się, że zostanie to przedstawione w tak ohydnej formie. Ukazany reportaż, autorstwa Macieja Sawickiego sugerował widzom, że winnymi śmierci prezydenta Gdańska są politycy opozycji. Była to myśl przewodnia zaprezentowanych treści. Nic więc dziwnego, że społeczeństwo tak zareagowało.

TVP ciągle musi odpierać ataki, zarówno ze strony widzów, jak i politycznej strony opozycyjnej. Zarzutów jest sporo. Wiele osób podczas transmisji z pogrzebu polityka dopatrzyło się również manipulacji obrazem. Nie trzeba było długo czekać na odzew od widowni. Odbyło się wiele protestów, ale co ciekawe stacja była też torpedowana przez KRRiT. Okazało się bowiem, że materiał prezentowany przez m.in. Krzysztofa Ziemca naruszał aż pięć z siedmiu zasad zawartych w Karcie Etyki Mediów. Zostało wydane oświadczenie ws. hejtu telewizji na gdańskiego prezydenta.

– Rada Etyki Mediów stwierdza więc, że w publikacjach TVP na temat Pawła Adamowicza ich autorzy złamali pięć z siedmiu zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów: zasadę prawdy […], zasadę obiektywizmu […], zasadę oddzielania informacji od komentarza […], zasadę szacunku i tolerancji […], a także zasadę pierwszeństwa dobra odbiorcy […] – przedstawia pismo.

Po lawinie negatywnych opinii i komentarzy, Krzysztof Ziemiec zdecydował się ustąpić ze stanowiska prowadzącego „Wiadomości”. Media spekulowały, że dziennikarz nie był w stanie sobie z tym wszystkim poradzić i wolał usunąć się w cień. Podobno skorzystał nawet z urlopu wypoczynkowego. Ze sprawy ironizował nawet Tomasz Lis, mówiąc, że ów dziennikarz będzie chciał postawić się w roli ofiary.

Choć wiele osób myślało, że Ziemiec opuścił TVP na dobre, ostatnio kolorowa prasa doniosła o jego wielkim powrocie. Prezenter zastąpił Macieja Orłosia i prowadzi teraz jego słynny program. W wywiadzie dla jednego z portali tabloidowych Ziemiec wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na tę zmianę.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona