Sąsiedzi dziwili się, po co temu mężczyźnie aż tyle butelek. Jak zobaczyli, co z nimi zrobił, aż ich wryło

Mężczyzna
.
Wstecz

1 z 9

Dalej

Mężczyzna zaskoczył chyba wszystkich architektów i inżynierów budownictwa. Jeśli dotąd wydawało nam się, że o domu z butelek możemy przeczytać tylko w fantastycznych powieściach, to grubo się myliliśmy. Okazuje się, że szklane butelki z powodzeniem można wykorzystać jako materiał budowlany. Sąsiedzi nie rozumieli po co latami składował te wszystkie materiały. Gdy zobaczyli efekt końcowy, opadły im szczęki.

Mężczyzna z Ukrainy został nazwany budowniczym ekscentrykiem. Mieszka pod Zaporożem i od dwudziestu lat marzył o własnym domu ze szklanych butelek.

Pierwszy "szklany dom" został zbudowany w Stanach Zjednoczonych. William Peck był miłośnikiem piwa, dlatego jako materiał budowy domu wybrał właśnie butelki. Jego posiadłość była solidna, została zburzona dopiero w 1980 roku. Jedna z popularniejszych firm zajmująca się dystrybucją browaru zaczęła nawet produkować butelki w formie cegieł.

Vladimir Sysa, właściciel domu, o którym mowa w dzisiejszej galerii, od lat czytał w niemieckim magazynie o istnieniu tych wyjątkowych domów. Zdecydował wtedy, że pewnego dnia sam stanie się właścicielem takowej budowli.

Mężczyzna nabył ziemię w 1980 roku i wtedy właśnie rozpoczął pracę nad swoim wymarzonym domem. Na tamten moment miał już zgromadzone 4000 butelek od szampana. Na ich zbieranie poświęcił lata. Przez ten cały czas rysował projekty i fantazjował. Kiedy pokazał swoim kolegom projekt, śmiali się z niego i zaproponowali użycie cegieł. Entuzjasta jednak nie przejął się niedowierzaniem innych i poświęcił całą energię na dalsze poszukiwanie butelek. Materiał potrzebny do budowy domu znalazł w parkach, pojemnikach na śmieci, punktach zbiórek szkła i restauracjach.

Oprócz zbierania butelek, Sysa aktywnie angażował się w swój projekt poprzez rozwijanie technologii budowlanej. W trakcie tego procesu pojawiła się potrzeba zakupu innych, niezbędnych materiałów. Wystąpiły również pewne komplikacje. Faktem jest, że butelki współczesnej produkcji różniły się od butelek radzieckich. Nowe były dużo cieńsze niż stare. Vladimir jednak nie poddał się i z powodzeniem poradził sobie z rozwiązaniem tego problemu, o czym dowiecie się na kolejnych stronach naszej galerii.

Efekt finalny zapiera dech w piersiach, ten niesamowity projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów i nie tylko. Przedstawiamy szczegóły związane z realizacją tego przedsięwzięcia oraz końcowy wygląd projektu, który może Was pozytywnie zaskoczyć.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Ukrywała przed wszystkimi ciążę, a noworodka spuściła w toalecie. 27 zdjęć z akcji ratunkowej
2. Która z nich to matka, a która córka? Są tak podobne, że aż trudno uwierzyć, że jest między nimi 20 lat różnicy
3. 35-letnia kobieta spożywała 40 piw dziennie. Tuż przed śmiercią nikt nie był w stanie jej poznać
 

Następna strona