Mężczyzna nie spał przez 264 godziny. Porażające, co się z nim stało

Mężczyzna nie spał przez 264 godziny
San Diego Historical Society
Wstecz

1 z 7

Dalej

Mężczyzna poddał się eksperymentowi

Mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych wraz z kolegami zaplanował przed prawie sześcioma dekadami eksperyment, który na stałe odmienił oblicze nauki. 17-letni Randy Gardner postanowił sprawdzić, jak wpłynie na jego organizm wiele godzin nieprzerwanej przytomności. Wspólnie z kolegą, Brucem McAllisterem, zdecydował, że podejmą się próby pobicia rekordu w czuwaniu. Dotychczasowy rekordzista nie spał przez 260 godzin.

- Na początku chcieliśmy zbadać, w jaki sposób bezsenność wpływa na zdolności paranormalne, a następnie zdaliśmy sobie sprawę, że nie odniesiemy sukcesu i postanowiliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób brak snu wpływa na zdolności kognitywne i wydajność na boisku do koszykówki - powiedział jeden z przyjaciół.

O tym, który z nastolatków podejmie się nietypowego zadania, zadecydował rzut monetą. Los wytypował Randy'ego Gardnera. Asystentem miał być trzeci mężczyzna, Joe Marciano. Rodzice nastolatków nie byli przeciwni ich chęci zdobywania wiedzy, ale postawili kategoryczny warunek - nad przebiegiem doświadczenia miał czuwać doświadczony specjalista. Wybrano do tego celu jedynego człowieka, który w tamtym czasie zajmował się badaniami dotyczącymi snu.

Eksperyment przeprowadzony przez Gardnera pokazał, jaki wpływ na pracę ludzkiego mózgu ma skrajny brak snu. Profesor William Dement z Uniwersytetu Stanforda, który był odpowiedzialny za monitorowanie stanu zdrowia nastolatka w czasie eksperymentu, stwierdził poważne zmiany poznawcze i behawioralne w jego zachowaniu. Mężczyzna poddawany eksperymentowi zachowywał się bardzo nietypowo.

Kliknij "Następna strona", by poznać wyniki eksperymentu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do sieci wyciekły nigdy niepublikowane zdjęcia ze ślubu Dominiki Gwit. Widok zwala z nóg
  2. Wydała fortunę na operacje, żeby przestać wyglądać jak człowiek. Ciężko oderwać od niej wzrok
  3. Lekarz zobaczył dziecko po porodzie i pobladł. Niebywałe, co trzymało w rączce, zdjęcia mówią same za siebie
  4. Wiadomo, jakie imiona noszą najlepsi mężowie. Ich partnerki są najszczęśliwsze, kobiety za nimi szaleją

Źródło: Legal Technique/Daily News/Dobry Stan

Następna strona