Zatajone porody w rodzinie królewskiej? Mroczne sekrety monarchii wychodzą na jaw

meghan markle
YouTube.com/CBCNews
Wstecz

1 z 9

Dalej

Meghan Markle w końcu urodziła, na co od dawna czekał cały świat. Zapewniono jej idealne warunki, a przyjście na świat nowego członka rodziny królewskiej to zawsze wyjątkowo gorący temat dla mediów. Świat obiegła radosna nowina o narodzinach, a dzisiaj przedstawiamy zatajone porody, które miały miejsce w najważniejszym rodzie Wielkiej Brytanii.

Mężczyzną stojącym dawniej u boku kobiet z rodziny królewskiej podczas porodu, był minister rządu. Jego zadaniem było sprawdzić, czy na pewno maleństwo nie zostało podmienione podczas narodzin. Ten zwyczaj został zniesiony dopiero stosunkowo niedawno. Ostatnim porodem, w którym uczestniczył minister, był poród księżnej Aleksandry, kuzynki królowej Elżbiety.

Do XIX wieku na królewskim dworze panował również zwyczaj pokazywania nagiego noworodka zgromadzonym. Miał on na celu udowodnienie, że na świat przyszedł chłopiec, przyszły następca tronu.

Pierwszą kobietą w rodzinie królewskiej, której podczas porodu podano znieczulenie, była królowa Wiktoria. Przy ósmym i dziewiątym porodzie (księcia Leopolda i księżnej Beatrycze) podano jej chloroform, który kiedyś był stosowany do głębokiej narkozy.

Jedną z ciekawszych kwestii pozostaje sprawa nazwisk w rodzinie królewskiej. Według uchwały Tajnej Rady z 1960 roku, rodowe nazwisko Mountbatten-Windsor mają prawo nosić tylko potomkowie królowej Elżbiety, którzy nie są bezpośrednio w kolejce do dziedziczenia tronu. Rodzina królewska takim sposobem chce ukryć niemieckie pochodzenie nazwiska.

Wczorajsza radosna nowina bardzo szybko obiegła świat. Z każdej strony byliśmy informowani o narodzinach dziecka Meghan Markle i Harry'ego. Podobnie było w przypadku potomków Kate i Williama. Niestety rodzina królewska nie zawsze tak chętnie chwaliła się nowymi członkami rodziny. Są dzieci w brytyjskiej monarchii, które niestety trzeba było wymazać z historii. W rodzinie Elżbiety II usuwanie ludzi z drzewa genealogicznego zdarzało się bardzo często.

Media pokazują tak zwane Royal Baby jako śliczne, zdrowe dziecko. Pod warstwą kurzu jednak kryją się skrzętnie ukryte historie upośledzonych dzieci, które wymazano z powszechnie znanej historii, by zostały skazane na samotność i zapomnienie.

Każde dziecko zasługuje na miłość, niestety te niespełniające oczekiwań rodziny królewskiej nie doczekały się tego uczucia. Ich przyjście na świat zamieciono pod dywan. Przedstawiamy wstrząsające fakty z życia rodziny królewskiej.


Kliknij "Następna Strona".

Następna strona