Często sięgasz po McDonalds? 10 obrzydliwości, które dzieją się z jedzeniem fast food

McDonalds
YouTube / Periodic Videos
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

McDonalds jest jedną z najczęściej odwiedzanych barów szybkiej obsługi. Restauracja ta istnieje od 1955 roku i wcale nie traci na swojej popularności, a wręcz przeciwnie. Jedzenie, które oferuje nam ta amerykańska sieć, nie należy jednak do najzdrowszych. To, co dzieje się z nim podczas trawienia w naszym organizmie, jest obrzydliwe. Na co dzień nie widać tego gołym okiem, dlatego koniecznie musicie zobaczyć te zdjęcia.

McDonalds oferuje głównie burgery, frytki i napoje. Często decydujemy się na wybór tego fast foodu ze względu na to, że czas oczekiwania na zamówienie nie jest długi, a samo jedzenie jest całkiem smaczne. Restauracja spotyka się jednak z ostrą falą krytyki ze strony specjalistów od zdrowego żywienia, choć mimo to wciąż powstaje coraz więcej lokali.

Ile mamy ich w Polsce? Według danych z 2017 roku w naszym kraju funkcjonuje aż 388 restauracji McDonalds. Ponad 70% z nich oferuje okienka McDrive, do których można podjechać samochodem. Od 2008 roku w polskich restauracjach McDonalds powstała także część kawiarniana McCafe. Rekordzistką w ilości lokali jest Warszawa. W stolicy i najbliższych jej okolicach działają aż 64 restauracje. W Poznaniu i okolicach jest ich 21, w Krakowie 18, a w Katowicach i aglomeracji śląskiej aż 37.

Nie jest żadną niespodzianką fakt, że fast foody nie są najzdrowsze dla naszego organizmu. Nie będzie również przesadą stwierdzenie, że większość ludzi na świecie już o tym wie. Ta wiedza mimo wszystko nie powstrzymuje wielu z nas przed spożywaniem tłustego i niezdrowego jedzenia. U niektórych jest to rzadkie szaleństwo, inni natomiast odżywiają się w ten sposób regularnie, każdego dnia.

Zjedzenie burgera czy opływających w tłuszcz frytek to co prawda nie koniec świata, o ile robi się to rozsądnie i sporadycznie. Istnieją jednak poważne powody i dowody na to, że powinniśmy raz na zawsze przestać stołować się w McDonals.

Naukowcy z University of Nottingham w Anglii wpadli na pomysł wykonania ciekawego eksperymentu, który w mgnieniu oka obiegł Internet, wywołując niemałą burzę. Chcieli zobaczyć, co dzieje się w naszych żołądkach, gdy zjadamy hamburgera z tej sieci fast food. Wyniki tego doświadczenia były zaskakujące. Nie do wiary, że takie obrzydlistwo ląduje w naszym żołądku.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać przebieg tego eksperymentu.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Michał Wiśniewski znowu będzie tatą! Z kim dotychczas miał dzieci?
2. Polskie gwiazdy były przekonane, że cytują Jana Pawła II. Długo zapamiętają tę kompromitację
3. 7 najgorszych zdjęć komunijnych, jakie krążą po internecie. Króluje jarmarczny przepych i tani lans
 

Następna strona