Mateusz Morawiecki doświadczył traumy w młodości. Wstrząsające fakty

Mateusz Morawiecki
Fot. archiwum rodzinne; youtube.com/Wirtualna Polska
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Mateusz Morawiecki nie miał w życiu łatwo. W młodości doświadczył wielu nieprzyjemnych sytuacji, które były skutkiem aktywności politycznej jego ojca. Obecny premier RP miał być m.in. szantażowany. Na szczęście udało mu się przetrwać straszne realia i wyjść z tych wydarzeń bez uszczerbku na zdrowiu. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej na temat trudnych chwil, które trwale wpisały się w życiorys polityka.

Mateusz Morawiecki doświadczył w młodości straszliwych sytuacji, których zapewne już nigdy nie zapomni. Podczas dorastania zetknął się z przemocą. Musiał strzec miejsca pobytu swojego ojca, za którym wysłano list gończy tuż po wybuchu stanu wojennego. Obecny premier Rzeczpospolitej Polskiej był m.in. bity i szantażowany.

Ojciec Mateusza Morawieckiego już od najmłodszych lat działał przeciw panującemu wówczas w Polsce ustrojowi. Z tego powodu jego rodzina nigdy nie była w pełni bezpieczna. Anna Morawiecka wyjawiła w rozmowie z portalem Wszystkoconajwazniejsze.pl, że jej syn po raz pierwszy został pobity w wieku zaledwie 15 lat. Został wówczas zatrzymany przez funkcjonariuszy Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej (ZOMO), którzy nie mieli dla niego litości, gdy dowiedzieli się jak ma na nazwisko.

W następnych latach było tylko trudniej, gdyż coraz częściej doświadczał przemocy psychicznej i fizycznej. W tym okresie, według relacji świadków, został również porwany, a później zastraszany. Sprawcy bardzo się starali, aby młody Morawiecki tych doświadczeń nie zapomniał.

-Daliśmy mu minimalną ochronę w momencie, w którym porwano go z ulicy i przeprowadzono mu seans strachu. Kazano mu nawet kopać swój grób. Odgrażano się, że młodszą siostrę mogą zgwałcić nieznani sprawcy - mówił przyjaciel rodziny Wojciech Myślecki w programie TVN24 pt. "Czarno na białym".

Warto jednak zaznaczyć, że działalność jego ojca nie była jedynym powodem tych straszliwych wydarzeń. Morawiecki już wcześniej był znany władzom jako antykomunistyczny aktywista. Jako 13-letni chłopak brał udział w niektórych akcjach opozycyjnych. Zajmował się wówczas m.in. zrywaniem flag, rozwieszaniem plakatów czy malowaniem napisów na ścianach, ale to nie wszystko. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się, z czym musiał sobie poradzić Mateusz Morawiecki.

Kliknij "Następna strona"!

Następna strona