Najnowsze przepisy ws. obowiązkowego zakrywania ust i nosa. Nawet 30 tys. zł kary za ich nieprzestrzeganie

Już niedługo na zewnątrz nie wyjdziemy bez maseczki.
Unsplash Anshu A
Wstecz

1 z 8

Dalej

Obowiązkowe maseczki już od czwartku.

Pandemia, którą wywołał koronawirus, przyczyniła się do wprowadzenia wielu obostrzeń. Od 16 kwietnia maseczki lub inne osłony na nos i usta muszą być obowiązkowym elementem ubioru podczas wyjść z domu. Brak zabezpieczenia na twarzy może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Nie da się ukryć, że ciągu ostatnich dni musieliśmy zmierzyć się z wieloma zmianami. Część obostrzeń prawdopodobnie dobiega już końca, a jednak jedno dopiero wchodzi w życie. Obowiązek zasłaniania nosa i ust z pewnością przyczyni się do tego, że maseczki staną się stałym elementem ubioru. W związku z tym maseczki lub inną osłonę będzie musiała nosić każda osoba znajdująca się na ulicy, w urzędach, sklepach oraz miejscach, w których świadczone są usługi.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, wyjaśnił, czym spowodowane jest wprowadzenie takowego nakazu. Jego słowa mogą rozwiać wiele wątpliwości. Wiadomo również, jakie kary mogą nas spotkać z niestosowanie się do tego obostrzenia.

Kliknij przycisk "Następna strona", aby dowiedzieć się więcej o konieczności noszenia maseczki.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zainstalowała kamerę by czuwać nad chorą córką. Przypadkiem odkryła prawdę, wpadła w panikę gdy usłyszała głos mężczyzny
  2. Panna młoda podeszła na ślubie do męża, który jeździ na wózku. Wtedy wydarzyło się niemożliwe, chce się płakać
  3. Polska rodzina zgotowała swoim pupilom niewyobrażalne rzeczy. Przerażające sceny, nikt nie mógł interweniować z powodu wirusa
  4. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Przeszła spektakularną metamorfozę, mąż będzie gorzko żałować 

Źródła: Polsat News / WyborczaPL

Następna strona