Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki nie chcą o tym mówić. Niewygodne fakty

Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska
Wikimedia Commons/KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Wstecz

1 z 12

Dalej

Marta Kaczyńska przez wiele lat była żoną Marcina Dubienieckiego. Nie każdy wie, że przebywał on aż 14 miesięcy w areszcie. Usłyszał zarzuty kierowania grupą przestępczą oraz wyłudzenia 14,5 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Od rozwodu córki Lecha Kaczyńskiego ze znanym prawnikiem minęły już dwa lata. Wraz z redakcją Pikio przedstawiamy niewygodne fakty na temat byłego już małżeństwa Marcina Dubienieckiego i Marty Kaczyńskiej.

Urodził się w 1980 roku. Jest synem znanego działacza SLD, Marka Dubienieckiego. Po raz pierwszy pokazał się publicznie w 2010 roku w towarzystwie ówczesnej żony, na pogrzebie jej ojca, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jakiś czas później udzielił wywiadu w dzienniku "Polska", gdzie zdradził szczegóły swojego życia i relacji z rodziną Kaczyńskich. Opowiadał o katastrofie smoleńskiej.

Jego życiorysowi przyjrzała się "Polityka", natychmiast wydobywając na światło dzienne pewne niechlubne fakty. Dubieniecki o mały włos nie został wyrzucony z liceum ze względu na swoje niepoprawne zachowanie. Miał pomóc kolegom zastraszyć jednego z uczniów.

-Jego kolega był zazdrosny o swoją byłą dziewczynę. Pojechali w kilku do jej nowego chłopaka. Postraszyli go. Chłopak poskarżył się w szkole. Marcina przy straszeniu nie było, robił tylko za kierowcę. Ale kłopoty mieli wszyscy uczestnicy wypadu - zapewniał ojciec Dubienieckiego. Według doniesień Marka Dubienieckiego syn ukończył szkołę z czerwonym paskiem. Nie miał też problemu z dostaniem się na wymarzone studia prawnicze. Początkowo uczęszczał na wykłady do prywatnej szkoły wyższej w Warszawie. Po pierwszym roku studiów postanowił przenieść się na Uniwersytet Gdański. Podobno tam po raz pierwszy spotkał się z Martą Kaczyńską. Jednak jego serce należało do Aleksandry Kozdroń, córki kwidzyńskiego posła PO. Spotykał się z nią przez kilka lat. W 2006 roku skończył studia, ale swoją pierwszą pracę zaczął jeszcze w trakcie edukacji. Był kierownikiem filii Powiślańskiego Banku.

Media wielokrotnie sugerowały, że tę posadę otrzymał dzięki ojcu swojej byłej partnerki. Jerzy Kozdroń był radcą prawnym Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie. Podobno Dubieniecki stracił swoją posadę po rozstaniu z Kozdroniówną.
W 2007 roku ożenił się z Martą Kaczyńską. Małżeństwo doczekało się dwojga dzieci i początkowo nic nie wskazywało na to, że się rozstaną. Jeden z najbardziej elektryzujących polskie media związków nie przetrwał jednak próby czasu. Od rozwodu Kaczyńskiej z Dubienieckim minęły dwa lata. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego ułożyła sobie życie z kimś innym, tak samo jak jej były mąż.

Jest wiele kwestii, o których zarówno Marta Kaczyńska, jak i Marcin Dubieniecki woleliby nie wspominać. Przedstawiamy niewygodne fakty, które wiele mówią o ich byłym już małżeństwie.

Następna strona