Mama i tata muszą mieć nerwy ze stali. 26 rozbrajających zdjęć niespodziewanych "wypadków" z dziećmi, które dosłownie powalają na kolana

Mama wymiociny na głowie
Reddit/_drawkward_
Reklama
Wstecz

1 z 27

Dalej

Mama i tata muszą mieć nerwy ze stali. 26 rozbrajających zdjęć niespodziewanych "wypadków" z dziećmi, które dosłownie powalają na kolana

Mama i tata w trakcie opieki nad dziećmi, niejednokrotnie musieli wykazywać się anielską cierpliwością. Brzdące, które wciąż poznają świat, najczęściej stosują metody prób i błędów, żeby na własnej skórze przekonać się, na ile mogą sobie pozwolić.

Dlatego później mama z tatą mają ręce pełne roboty. Dzieci w przeciwieństwie do osób dorosłych, nie są nauczone norm i podstaw życia w społeczeństwa. Robią to nie tylko poprzez wychowanie, ale przez samodzielne przesuwanie granicy i szukania momentu, w którym takowa zostanie przekroczona.

Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie dzieci dążą do iście destrukcyjnych zachowań. Nie widząc co im wolno, a czego nie, swoje potrzeby wyrażają w bardzo ekspresyjny sposób, testując tym samym cierpliwość rodziców. Ponadto dzieci nie są nauczone wyrażania emocji, więc robią to na tyle, na tyle ile potrafią.

Dlatego niemal codziennością przy małych dzieciach są nagłe, trudne do przewidzenia ataki płaczu, czy zwyczajne rozrabianie, w postaci rozrzucania wszystkiego po pomieszczeniach, czy zabawy przedmiotami, które nie są do tego przeznaczone. Choć doprowadza to rodziców do ciężkiej nerwicy, dzieci mażą flamastrami po ekranie telewizora czy ukochanym aucie taty. Dlatego też, choć wymagające mnóstwo sprzątania, nie powinno nas dziwić, gdy zobaczymy naszego psa pomalowanego przez dziecko flamastrami.

Czasem do kuriozalnych sytuacji dochodzi również z powodu tego, że dzieci nie znają przeznaczenia danych przedmiotów. To też nie powinien zaskakiwać fakt, że kilkulatek próbuje "umyć" książkę pod kranem czy zrobić z kotleta na talerzu gustowne nakrycie głowy.

Kliknij "następna strona" żeby zobaczyć jak dzieci testowały cierpliwość swoich rodziców

Źródło: Popularne

Następna strona