Najgorsze błędy w makijażu. Nie rób tego, możesz się postarzyć nawet o 10 lat

Autor Andżelika Wróblewska - 27 Maja 2019

Makijaż służy podkreśleniu urody, niestety bardzo często w wyniku nieumiejętnego wykonania takiego zabiegu szkodzimy sobie. Bardzo łatwo o wpadki, przez które możemy prezentować się nie najlepiej. Bardzo często jest to wynikiem kupowania nieodpowiednich kosmetyków, które zamawiamy przez strony internetowe, nie testując wcześniej czy dany odcień będzie dla nas odpowiedni. Przedstawiamy najgorsze błędy w makijażu, które mogą sprawić, że nasza skóra będzie wyglądała starzej nawet o 10 lat!

Makijaż to nieodłączna poranna rutyna większości kobiet. Jedne malują się nieco mocniej, żeby stanowczo podkreślić swoją urodę bądź ukryć niedoskonałości, inne panie z kolei preferują tak zwany "make-up no make-up", którego zadaniem jest zachowanie jak najbardziej naturalnego wyglądu i jedynie podkreślenie przykładowo brwi, oczu, czy kości policzkowych.

Każda kobieta, patrząc na swoje stare zdjęcia, często zastanawia się, gdzie miała lusterko, wychodząc z domu z tak pomalowanymi brwiami. Jednak w makijażu moda też obowiązuje i tak jak przestają być modne jakieś spodnie, tak samo przestaje być modny dany sposób malowania brwi, ust czy nakładania cieni na powieki.

Są takie błędy w makijażu, które popełniamy notorycznie każdego dnia i często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie zawsze sposób, w jaki się malujemy, jest korzystny dla naszej urody. Zdarza nam się kupować zbędne i źle dobrane kosmetyki, które kupujemy tylko po to, żeby kupić cokolwiek w celu poprawienia sobie humoru. Później wykorzystujemy te produkty, żeby się nie zmarnowały, chociaż nie zawsze nam pasują. Duży problem stanowią źle dobrane odcienie, które w drogerii przy sztucznym świetle wyglądały zupełnie inaczej.

W sklepach z kosmetykami zawsze możemy poprosić o próbki tych kosmetyków, wtedy możemy sobie na spokojnie w domu przetestować dany produkt.
Często popełnianym błędem jest malowanie się przy sztucznym świetle. W miarę możliwości powinno się to robić przy naturalnym oświetleniu. Wtedy uniknie się źle rozsmarowanego podkładu lub jego zbyt dużej warstwy.

Przedstawiamy 10 najczęściej popełnianych błędów w makijażu, przez które nasza twarz może wyglądać starzej nawet o kilka lat.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News