M jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorów

Autor Patryk Stachera - 14 Grudnia 2018

M jak miłość to jeden z najbardziej popularnych produkcji polskiej telewizji. Aktorzy, którym udało się znaleźć swoje miejsce wśród obsady, zdobyli sporą popularność. Niestety niektórzy z nich zmagają się z problemami zdrowotnymi. Choroby dotknęły takie sławy jak chociażby Barbara Kurdej-Szatan, która wciela się w rolę Joanny Tarnowskiej. Oto członkowie obsady serialu TVP2, którzy zmagają się z osobistymi tragediami.

Serial "M jak miłość" jest jedną z najpopularniejszych produkcji w Polsce. Powstał zaraz po ogromnym sukcesie "Klanu", który pojawił się na kanale Telewizji Polskiej pod koniec lat 90. i okazał się prawdziwym hitem. Jednak po niedługim czasie to produkcja, w której aktualnie występuje Kurdej-Szatan, znalazła większą ilość odbiorców. Fani już niemalże dwie dekady mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. We wrześniu 2013 roku odbyła się jubileuszowa gala z okazji tysięcznego odcinka.

Produkcja powstała w 2000 roku. Od samego początku zyskiwała popularność. Oczywiście tak jak w każdym serialu czy filmie, tutaj też kluczowi byli aktorzy. To sprawiało, że każda choroba któregoś z członków obsady powodowała spore zmiany w scenariuszu. Niektórzy z artystów poradzili sobie z dolegliwościami, które ich dotknęły. Niestety nie w każdym przypadku było to możliwe.

Choroby dotyczą każdego, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Na szczęście, na bardzo wiele z nich można dobrać odpowiednie leki. Istnieją też sprawdzone sposoby, które mogą pomóc w walce z dolegliwościami. Jeśli chodzi o jedne z najcięższych chorób np. nowotwory złośliwe, to najbardziej skuteczną, choć wyniszczającą metodą jest chemioterapia.

Według danych Instytutu Zdrowia Publicznego z 2006 r. wynika, że jedną z najczęstszych przyczyn śmierci Polaków jest rak. W rankingu składającym się z dziesięciu pozycji aż cztery zajmują choroby nowotworowe. Z ich powodu rocznie umiera około 42 tys. obywateli naszego kraju. Na pozostałych miejscach znalazły się m.in. zapalenie płuc, cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. Udar mózgu jest równie niebezpieczny, gdyż rocznie odnotowuje się ponad 70 000 przypadków zachorowań.

Niestety tragedie, jakimi są ciężkie choroby nie ominęły nawet aktorów słynnego serialu. Gwiazdy "M jak miłość" musiały zmierzyć się m.in. z boreliozą, zapaleniem wątroby czy rakiem piersi.

Oto jakie choroby stanęły na drodze aktorów jednego z najpopularniejszych polskich seriali.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News